RG 2021: Iga Świątek w 2. rundzie

Obrończyni tytułu zdobytego w 2020 roku awansowała do 2. turnieju w Paryżu. Iga Świątek pokonała Kaję Juvan i w kolejnej rundzie zagra z Rebeccą Peterson.

Gładki pierwszy set i thriller w drugim

Iga Świątek była zdecydowaną faworytką w pierwszej rundzie French Open, w której mierzyła się z dobrą znajomą z kortów – Kają Juvan. Pierwszy set to totalna dominacji Słowenki przez Polkę. Iga nie dała przeciwniczce żadnych szans i gładko wygrała pierwszą partię 6:0. Swoją drogą Juvan nie postawiła poprzeczki wysoko. Popełniała mnóstwo niewymuszonych błędów i nie funkcjonował serwis. Można powiedzieć, że zanim zawodniczka ze Słowenii weszła w mecz, to pierwszy set już się zakończył.

Druga partia śmiało mogłaby zostać okrzyknięta jako zupełnie inny mecz. Kaja Juvan nawiązała walkę ze Świątek i mimo tego, że Słowenka przegrywała już 1:3 to zdołała odrobić stratę przełamania i wyrównać wynik drugiego seta na 5:5. Dwa ostatnie gemy tego spotkania to istny thriller dla kibiców Polki. Na całe szczęście dla nas zakończony happy-endem. Mnóstwo emocji, gra na przewagi – tak w skrócie wyglądały 2 ostatnie gemy w tym meczu. Ostatecznie to Iga wyszła z tego starcia zwycięsko, jednak Słowenka też miała swoje szanse, żeby triumfować w drugim secie. Zobaczyliśmy dwa różne oblicza najlepszej polskiej tenisistki. Miejmy nadzieję, że w kolejnych fazach wielkiego szlema częściej będziemy oglądać obliczę z pierwszego seta meczu z Juvan.

Iga Świątek – Kaja Juvan 6:0, 7:5

Iga Świątek – Rebecca Peterson w 2. rundzie

Polka zmierzy się w 2. rundzie z Rebeccą Peterson. Szwedka w 1. rundzie pokonała faworyzowaną Shelby Rogers 6:7 (3), 7:6 (10), 6:2. Peterson z pewnością nie należy lekceważyć, jednak Iga powinna spokojnie sobie poradzić i awansować bez problemu do kolejnej rundy Rolanda Garrosa. Mecze 2. rundy odbędą się według terminarza 2 i 3 czerwca. Prawdopodobnie mecz Polki ze Szwedką odbędzie się 3 czerwca, ponieważ panie znajdują się w górnej części drabinki turniejowej. Mecz będzie można obejrzeć na antenie Eurosportu 1.

Obrończynią tytułu w turnieju kobiet jest Polka – Iga Świątek, natomiast w turnieju męskim trofeum broni Hiszpan – Rafael Nadal.