Rekord punktów w meczu NBA. Nuggets vs Pistons 184-186 13.12.1983r.

W grudniu tego roku będziemy obchodzić 40 rocznicę meczu NBA, w którym padło najwięcej punktów. Jest to wynik wydawałoby się nieosiągalny do zdobycia, do którego ciężko się zbliżyć nawet podczas meczu gwiazd, gdy zawodnicy podchodzą do gry „na luzie” i nie przejmują się obroną. W lutym tego roku padł drugi najwyższy wynik w historii. Więcej w tekście.

Nieprzerwany rekord od 40. lat (?)

13 grudnia 2023 roku będziemy obchodzić 40. rocznicę meczu pomiędzy Denver Nuggets, a Detroit Pistons, który do dzisiaj jest meczem, w którym padło najwięcej punktów w historii NBA. Czy podczas jubileuszu będzie to wciąż rekord? W lutym 2023 roku podczas meczu Los Angeles Clippers vs Sacramento Kings padł wynik 176-175 po dwóch dogrywkach. Jest to drugi najwyższy wynik w historii. Niewykluczone, że gdyby nastąpiła trzecia dogrywka to rekord z 83 roku zostałby pobity. 40 lat temu w meczu pomiędzy Nuggets, a Piston odbyły się 3 dogrywki.

Przebieg meczu Denver Nuggets – Detroit Pistons 184-186

W meczu, w którym padło dokładnie 370 punktów fani w hali w Colorado mogli podziwiać niezwykle ofensywną koszykówkę. Regulaminowy czas gry zakończył się wynikiem 145 – 145. W pierwszej dogrywce nastąpił remis 14-14, w drugiej 12-12, a w trzeciej przyjezdni Pistons wygrali 15-13. Najwięcej punktów w tamtym spotkaniu zdobył zawodnik drużyny gospodarzy, Kiki Vandeweghe, który może pochwalić się trafieniem 51. punktów w tym rekordowym spotkaniu. Jego kolega z drużyny, Alex English zdobył tamtego wieczoru 47 punktów. Obaj zagrali 50 minut. Najlepszym strzelcem wygranej drużyny został Isiah Thomas, który zdobył tyle samo punktów, co English. Co ciekawe w tamtym spotkaniu trafione zostały zaledwie 4 rzuty za 3 punkty, pod dwa w obu drużynach.