Pobierz aplikację betfan na telefon
PŚ Zakopane: program, zapowiedź, typy (16.01)

PŚ Zakopane. Po konkursie drużynowym dziś czas na zawody indywidualne. Wczoraj na Wielkiej Krokowi błyszczeli Słoweńcy, którzy zmiażdżyli stawkę i o blisko 70 punków pokonani drugich Niemców, trzecie miejsce zajęli Japończycy, przegrywając z Niemcami o 0.6 pkt. Indywidualnie błyszczał wczoraj Peter Prevc, który osiągnął najwyższą notę w dwóch skokach, dobrze spisali się także Marius Lindvik i Karl Geiger. Groźni będą też Markus Eisenbichler, Yukiya Sato, Anze Lanisek i oczywiście Ryoyu Kobayashi. Przed konkursem zostaną rozegrane piątkowe kwalifikacje, których nie udało się przeprowadzić w piątek. 

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Program zawodów: 
Niedziela, 16.01.2022:
14:30 – kwalifikacje (TVP Sport, sport.tvp.pl, Eurosport 1, Player)
16:00 – konkurs indywidualny (TVP 1, TVP Sport, sport.tvp.pl, Eurosport 1, Player)

PŚ Zakopane: zapowiedź konkursu indywidualnego

Piątek przyniósł bardzo silny wiatr, który nie pozwalał na skoki. Wczoraj warunki były dużo lepsze, ale wciąż nieidealne. Wiatr mocno kręcił, chociaż głównie wiał z tyłu, więc skoczkowie mieli dodawane punkty. Niektórzy zawodnicy mieli dodawane po 20 punktów, za wiatr w granicach 1,5 m/s w plecy, a inni jak Robin Pedersen, trafili na wiatr pod narty. Konkurs dało się przeprowadzić, ale nie można powiedzieć, żeby były to sprawiedliwe warunki. Dziś ma być gorzej niż wczoraj, ale lepiej niż w piątek. Znaczy to tyle, że będzie można skakać, ale mało prawdopodobne, że wiatr będzie wiał podobnie dla wszystkich.

Faworytami zawodów są Peter Prevc, Marius Lindvik, Karl Geiger, Markus Eisenbichler, Yukiya Sato, Anze Lanisek, Ryoyu Kobayashi i Halvor Egner Granerud. Jednak jak to już w Zakopanem często bywało, możemy być świadkami jakieś sporej niespodzianki. Przede wszystkim, jeśli chodzi o Słoweńców, bo oni lubili sprawiać niespodzianki. 2007 rok to niespodziewany triumfów Roka Urbanca, a 2018 to zwycięstwo Anze Semenica. Dla obu było to pierwsze i jedyne zwycięstwo w Pucharze Świata. Ostatnie trzy konkursy to triumfy Mariusa Lindvika, Ryoyu Kobayashiego i Halvora Egnera Graneruda. Wszyscy są faworytami do wygranej również dziś.

Polacy wstawią 11 skoczków w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego, będą to: Jan Habdas, Klemens Murańka, Maciej Kot, Tomasz Pilch, Kacper Juroszek, Stefan Hula, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Jakub Wolny i Piotr Żyła. Największe szanse na dobrą lokatę mają Żyła i Wąsek, którzy dobrze spisywali się w podczas ostatniego weekendu w Austrii. Wczoraj Piotrek skakał nieco gorzej, ale Paweł utrzymywał dobry poziom. Udane zawody zaliczył także Stefan Hula, który mimo dwukrotnie trudnych warunków, lądował w okolicach punktu K. Dzisiejsze zawody są ostatnią szansą na przekonanie Michala Dolezala do swojej osoby. Po tych zawodach trener podejmie decyzje co do składu na Igrzyska w Pekinie.

PŚ Zakopane: typy

Yukiya Sato – Jan Hoerl: wyżej Sato kurs 1.57 w ofercie BETFAN 

Yukiya Sato od początku weekendu w Zakopanem jest w ścisłej czołówce i w gronie faworytów do wygranej. Sato był podczas treningów na 3 i 1 pozycji, a indywidualnie podczas drużynowej rywalizacji zajął piąte miejsce. Hoerl na 1. treningu był 30, a na drugim już 4, ale jednak nie został wybrany do składu Austriaków na drużynówkę. Wydaje się, że rekordzista Wielkiej Krokwi, będzie lepszy od Austriaka.

Stefan Hula – Jakub Wolny: wyżej Stefan Hula kurs 1.67 w ofercie BETFAN 

Stefan Hula prezentuje się dobrze podczas weekendu w Zakopanem. Był lepszy od Wolnego na każdym z treningów i stabilniejszy podczas wczorajszej rywalizacji drużynowej. Ten pojedynek może zdecydować, czy któryś z nich pojawi się w składzie na Igrzyska w Pekinie.

Halvor Egner Granerud – Daniel Andre Tande: wyżej Granerud kurs 1.47 w ofercie BETFAN 

Granerud nie czuje się rewelacyjnie w Zakopanem, ale stać go na to, żeby w każdym momencie odpalić, tak jak miało to miejsce podczas drugiego skoku w drużynówce, kiedy to osiągnął 136.5 metra. Tande wczoraj skakał równiej od swojego kolegi, ale to na pewno Granerud jest w lepszej formie i jeśli, będzie dobrze dysponowany, to zajmie wyższe miejsce niż Daniel.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!