Przegrana młodzieżówki

Polacy U21 pod wodzą Macieja Stolarczyka przegrali swój mecz towarzyski z młodzieżową reprezentacją Austri 2:0.

Dwa szybkie ciosy

Polacy wyszli w dość mocnym składzie. Na boisku od pierwszej minuty pojawił się między innymi Bartosz Białek, Michał Karbownik czy Sebastian Walukiewicz. Nasza reprezentacja otrzymała dwa szybkie ciosy. Dokładnie w 19. i 22. minucie meczu piłkę z siatki musiał wyciągać debiutujący w drużynie U21 kapitan Leicester City U23 Jakub Stolarczyk. Obie bramki dla gospodarzy strzelił Chikwubuike Adamu, napastnik austriackiego St. Gallen. W drugiej połowie Maciej Stolarczyk dokonał 7 zmian, ale niestety nie udało się strzelić choćby jednej bramki. Nasza gra wyglądała naprawdę słabo, a dowodzi temu to, że tak naprawdę nie udało nam się w żaden sposób jakkolwiek zagrozić Austriakom.

Przygotowania do kwalifikacji

Za pół roku nasza młodzieżówka zacznie zmagania w eliminacjach do mistrzostw Europy U21, a mecz z reprezentacją Austrii, był drugim meczem, w którym selekcjoner mógł lepiej poznać swoich zawodników. Trzy dni temu udało się pokonać Arabie Saudyjską 7:0. Dla przypomnienia Polska wylosowała do grupy eliminacyjnej drużynę: Niemiec, Izraela, Łotwy, San Marino oraz Węgier.

Pierwszy mecz eliminacyjny rozegramy z Łotwą trzeciego września w roli gości.