Premier League: Liverpool upokorzył United, pogrom Chelsea

9. kolejka Premier League dostarczyła nam niezwykłych emocji. Największą sensacją jest z pewnością porażka Manchesteru United z Liverpoolem aż 0:5. Popisała się również Chelsea, która pokonała aż 7:0 Norwich. Zapraszam na podsumowanie ligi angielskiej.

Premier League: Chelsea – Norwich City 7:0

Chelsea nie oszczędziła Norwich w pierwszym sobotnim meczu 9. kolejki Premier League. The Blues już od początku pokazali swoją wyższość. Mason Mount wynik rywalizacji otworzył już w ósmej minucie rywalizacji. Chwilę później do siatki trafił Callum Hudson-Odoi i mieliśmy 2:0. The Blues bramkę na 3:0 zdobyli jeszcze przed przerwą. W 42. minucie dobre podanie otrzymał Reece James. Anglik przeniósł piłkę nad Timem Krulem i wpisał się na listę strzelców.

W drugiej połowie Chelsea ponownie dominowała. W 57. minucie Ben Chilwell znalazł się z piłką w polu karnym i oddał bardzo mocny strzał w kierunku dalszego słupka, dzięki któremu pokonał Tima Krula. Pięć minut później niefortunnie piłkę do własnej bramki wbił Aarons. Na domiar złego czerwoną kartkę otrzymał Gibson i Norwich musiało sobie radzić w dziesiątkę. Osłabienie zostało jeszcze dwukrotnie wykorzystane przez Chelsea. W 85. minucie rzut karny wykorzystał Mason Mount, a w doliczonym czasie gry młody Anglik skompletował hat-tricka.

Najciekawsze akcje z meczu Chelsea – Norwich City

Premier League: Brighton – Manchester City 1:4

Brighton w tym sezonie radzi sobie dobrze, dlatego kibice zebrani na stadionie mogli liczyć na to, że ich ulubieńcy są w stanie urwać punkty faworytom. W wyjściowym składzie Mew znalazł się Jakub Moder. Gospodarze dosyć szybko stracili jednak gola. Po niepewnym wyjściu Sancheza Bernardo Silva zagrał do Gundogana, a Niemiec umieścił piłkę w bramce. W 28. minucie Obywatele wyprowadzili doskonałą kontrę. Prostopadłą piłkę otrzymał Jack Grealish, Anglik zauważył jednak lepiej ustawionego Fodena, do którego posłał podanie i mieliśmy już 2:0. Phil chwilę później sklompletował dublet i po pierwszej połowie mieliśmy wynik 0:3.

W drugiej połowie przewaga Manchesteru City nie była już aż tak widoczna. Na pierwszego gola po przerwie kibice musieli jednak długo poczekać. Dopiero w 81. minucie rzut karny wykorzystał Mac Allister. Piłkarze Manchesteru City dobili jednak rywala w doliczonym czasie gry. Zdobywcą bramki na 1:4 był Riyad Mahrez.

Najciekawsze akcje z meczu Brighton – Manchester City

Premier League: Manchester United – Liverpool 0:5

Hit 9. kolejki Premier League odbył się w niedzielę. Mało kto spodziewałby się takiego pogromu na Old Trafford. Starcie rozpoczęło się znakomicie dla Liverpoolu. Już w 5. minucie Mohamed Salah posłał podanie do Keity. Pomocnik znalazł się w sytuacji sam na sam i pokonał Davida De Geę. Drugi cios The Reds wyprowadzili w 13. minucie Alexander-Arnold posłał doskonałą piłkę wzdłuż pola karnego, a całą akcję zamknął Diogo Jota. Mohamed Salah w 38. minucie podwyższył na 0:3 wykorzystując dogranie Keity. Egipcjanin skompletował dublet jeszcze przed końcem pierwszej, uderzając w kierunku bliższego słupka.

Mohamed Salah bardzo szybko dublet zamienił na hat-tricka. W 50. minucie Egipcjanin posłał piłkę obok De Gei i było już 0:5. Wielu kibiców Manchesteru United straciło wówczas cierpliwość i opuściło Old Trafford.

Jakby tego było mało, to Paul Pogba w 60. minucie otrzymał czerwoną kartkę, zupełnie skreślając szansę Manchesteru United nawet na gola honorowego. Spotkanie zakończyło się więc wynikiem 0:5.

Premier League: tabela po 9. kolejce

Liderem Premier League wciąż jest Chelsea, która ma punkt przewagi nad Liverpoolem i dwa nad Manchesterem City. Na czwartym miejscu plasuje się West Ham, natomiast piąte jest Brighton. Tyle samo punktów co Mewy ma Tottenham. Ostatni w tabeli wciąż jest Norwich.

Tabela Premier League po 9. kolejce:

Premier League: klasyfikacja strzelców po 9. kolejce

Liderem klasyfikacji strzelców po świetnym meczu z Manchesterem United jest Mohamed Salah. Egipcjanin jest w doskonałej dyspozycji, po 9. kolejkach ma na koncie aż 10 bramek, a do tego zanotował 5 asyst. Drugi jest Jamie Vardy, który do siatki trafił siedmiokrotnie. Podium uzupełnia Antonio, który pokonał bramkarza sześć razy, natomiast na czwartej pozycji plasuje się Sadio Mane, który strzelił pięć goli.