Polska z pierwszym medalem na IO w Tokio!

Czekaliśmy, czekaliśmy no i się doczekaliśmy! Reprezentacja Polski zdobyła pierwszy medal na IO w Tokio!

Pierwszy medal dopiero w piątym dniu

Pierwszy medal dla naszego kraju zdobyła wioślarska czwórka podwójna kobiet w składzie Kobus- Zawojska/Wieliczko/Sajdak/Zilmann Zakładając, że dzień otwarcia igrzysk olimpijskich jest dniem zero, pierwszy medal reprezentacja Polski zdobyła dopiero w piąty dzień igrzysk. Nasze reprezentantki z czasem 6:11.36 okazały się gorsze tylko od reprezentantek Chin, które były głównymi faworytkami i zdemolowały konkurencje. Polki pokazały niesamowitą walkę do końca zdobywając drugą pozycję na samym finiszu wyścigu! Gratulujemy srebrnego medalu!

Moment przełomowy na IO w Tokio?

Przed igrzyskami mieliśmy duże oczekiwania, co do naszych reprezentantów. Mieliśmy zdobyć 2 razy więcej medali niż podczas igrzysk olimpijskich w Rio, czyli około 22 medale. Wielu naszym potencjalnym zawodnikom i drużynom, które miały osiągnąć sukces nie udała się ta sztuka stanięcia na podium. W nocy z wtorku na środę czasu polskiego nasze wspaniałe wioślarki przełamały tę czarną passę. Miejmy nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej i zdobędziemy jeszcze trochę krążków na tych igrzyskach olimpijskich.

Sprawdź co nasz jeszcze dzisiaj czeka na IO w Tokio.