Igrzyska Olimpijskie: 27.07. Zawody, finały, występy Polaków

Igrzyska olimpijskie w Tokio rozpoczęły się 23 lipca, choć niektóre konkurencje odbywały się już wcześniej. 27 lipca sportowców czeka kolejny intensywny dzień. Nie zabraknie występów Polaków, a także finałowych rozstrzygnięć niektórych dyscyplin. 

Igrzyska Olimpijskie: Zawody, dyscypliny, konkurencje- 27.07.2021

27 lipca odbędą się aż 24 finały w 14 dyscyplinach. We wtorek nie będziemy mieć żadnych debiutów na igrzyskach olimpijskich, jeśli chodzi o dyscypliny sportu. Rywalizować będą za to Polacy. Czekają nas między innymi rywalizacje w tenisie, koszykówce 3×3, kolarstwie górskim, czy też .

Igrzyska Olimpijskie: finały na 27.07.2021

GIMNASTYKA SPORTOWA
12.45, wielobój drużynowo kobiet

JEŹDZIECTWO
10.30, ujeżdżenie drużynowo

JUDO
11.18, 63 kg kobiet, o brązowy medal
63 kg kobiet, finał
81 kg mężczyzn, o brązowy medal
81 kg mężczyzn, finał

KAJAKARSTWO GÓRSKIE
09.00: K1 kobiet

KOLARSTWO GÓRSKIE
8.00: kobiety

PŁYWANIE
3.43: 200 m st. dowolnym mężczyzn
3.51: 100 m st. grzbietowym kobiet
3.59: 100 m st. grzbietowym mężczyzn
4.17: 100 m st. klasycznym kobiet

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW
4.50: 59 kg kobiet
64 kg kobiet

SKOKI DO WODY
8.00, synchroniczne wieża 10 m kobiet

SOFTBALL
6.00: o brązowy medal
13.00: finał

STRZELECTWO
4.00, karabin pneumatyczny 10 m mikstów
8.15, pistolet pneumatyczny 10 m mikstów

SURFING
7.16: o brązowy medal mężczyzn
8.01: o brązowy medal kobiet
8.46: finał mężczyzn
9.31: finał kobiet

SZERMIERKA
11.30: szpada kobiet drużynowo, o brązowy medal
12.30: szpada kobiet drużynowo, finał

TAEKWONDO
13.30, +67 kg kobiet, o brązowy medal
13.45, +80 kg mężczyzn, o brązowy medal
14.30, +67 kg kobiet, finał
14.45, +80 kg mężczyzn, finał

TRIATHLON
23.30 (26 lipca, poniedziałek): kobiety

Igrzyska Olimpijskie: Występy Polaków

BOKS
6.54, 69 kg kobiet, 1/8 finału – Karolina Koszewska – Busenaz Surmeneli (TVP 1 lub TVP Sport, TVPSPORT.PL)

JUDO
4.00, 63 kg kobiet, eliminacje – m.in. Agata Ozdoba-Błach – Estefania Garcia (TVP 1 lub TVP Sport, TVPSPORT.PL)
63 kg kobiet, ćwierćfinały
10.00, 63 kg kobiet, repasaże
63 kg kobiet, półfinały
11.18, 63 kg kobiet, o brązowy medal
63 kg kobiet, finał

KAJAKARSTWO GÓRSKIE
7.00: K1 kobiet, półfinał – Klaudia Zwolińska (TVP 1 lub TVP Sport, TVPSPORT.PL)
9.00: K1 kobiet, finał (TVP Sport, TVPSPORT.PL)

KOLARSTWO GÓRSKIE
8.00: kobiety – Maja Włoszczowska (TVP Sport do 8:20, później w TVP 1 i TVPSPORT.PL)

KOSZYKÓWKA 3×3
7.40: Belgia – Polska(TVP 1, TVPSPORT.PL)
14.00: ćwierćfinały mężczyzn, ew. Polska (TVP 1, TVPSPORT.PL)

PŁYWANIE
4.35: 200 m st. motylkowym mężczyzn, półfinały – Krzysztof Chmielewski (TVP Sport, TVPSPORT.PL)
13.17: 4x200m st. dowolnym mężczyzn, eliminacje – Polska: Kacper Majchrzak, Jakub Kraska, Kamil Sieradzki, Radosław Kawęcki (TVP Sport, TVPSPORT.PL)

SIATKÓWKA PLAŻOWA
mecze grupowe mężczyzn
10.00: Grzegorz Fijałek, Michał Bryl – Marco Grimalt, Esteban Grimalt (TVP 1 lub TVP Sport, TVPSPORT.PL)
13.00: Piotr Kantor, Bartosz Łosiak – Julius Thole, Clemens Wickler (TVP 1, TVPSPORT.PL)

STRZELECTWO
6:15: karabin pneumatyczny mikst, eliminacje: Aneta Stankiewicz, Tomasz Bartnik
7:00: karabin pneumatyczny mikst, eliminacje, część 2
8:15: karabin pneumatyczny mikst, finał

SZERMIERKA
4.25: szpada kobiet drużynowo, ćwierćfinał – Polska – Estonia (TVP 1, TVPSPORT.PL)
5.45: szpada kobiet drużynowo, o miejsca 5-8
6.40: szpada kobiet drużynowo, półfinały
7.30: szpada kobiet drużynowo, o 7. miejsce
szpada kobiet drużynowo, o 5. miejsce
11.30: szpada kobiet drużynowo, o brązowy medal
12.30: szpada kobiet drużynowo, finał

TAEKWONDO
6.00: +67 kg kobiet, 1/8 finału – Aleksandra Kowalczuk – Reba Stewart (TVP 1, TVPSPORT.PL)
7.00: +67 kg kobiet, ćwierćfinały
9.00: +67 kg kobiet, półfinały
12.00: +67 kg kobiet, repasaże
13.30, +67 kg kobiet, o brązowy medal
14.30, +67 kg kobiet, finał

TENIS
6.00: singiel mężczyzn, 2. runda – Hubert Hurkacz – Liam Broady (TVP Sport, TVPSPORT.PL)

ŻEGLARSTWO
5.00: Laser Radial kobiet, 5. wyścig – Magdalena Kwaśna (ew. TVP Sport, TVPSPORT.PL)
Laser Radial kobiet, 6. wyścig
49er mężczyzn, 1. wyścig – Łukasz Przybytek-Paweł Kołodziński
49er mężczyzn, 2. wyścig
49er mężczyzn, 3. wyścig
49er FX kobiet, 1. wyścig – Aleksandra Melzacka-Kinga Łoboda
49er FX kobiet, 2. wyścig
49er FX kobiet, 3. wyścig

 

Igrzyska olimpijskie 2020. Pełen program IO 2020

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.