Polska – Ukraina: Typy, kursy, zapowiedź | 24.08 ME Kobiet

Wojciech Sikora

24 sierpnia 2023

MŚ Siatkarek 2022 – Polska

Polska reprezentacja kobiet w siatkówkę, szybko zrehabilitowała się za przegraną ze Serbią i bez większych problemów wygrały aż 3:0 z Belgią. W kolejnym grupowym starciu powalczą o komplet punktów z Ukrainą, która potrafiła już w tej imprezie zaskoczyć. Z naszą reprezentacją nie spotkały się od 2021, a wszystkie poprzednie pięć spotkań przegrały. Czy ponownie nasze siatkarki okażą się lepsze? Sprawdź zapowiedź i typy na mecz Polska – Ukraina. 

Polska – Ukraina: Typy bukmacherskie

 Sporo czasu na odpoczynek miały nasze siatkarki, które rozegrały niedawno trzy mecze towarzyskie z Turcją, z czego dwa wygrały. Zmagania w Mistrzostwach Europy rozpoczęły od pewnej wygranej 3:0 ze Słowacją. Spotkanie z Węgrami nie poszło w zupełności po naszej myśli, ale wygrana 3:1 nadal daje nam komplet punktów. Pierwsza porażka nie mogła przyjść z nikim innym jak Serbią, gdzie czuć było różnicę na boisku i przegrana 1:3 nikogo nie dziwi. Mecz z Belgią poszedł nam zaskakująco łatwo i ograliśmy ich aż 3:0.

 

Zawodniczki z Ukrainy pokazały już wolę walki wygrywając między innymi z Belgijkami 3:0, choć wcale nie były faworytkami. Dotychczas mają praktycznie takie same wyniki jak nasza reprezentacja i tylko Serbia potrafiła im przeszkodzić. Dziś nie wróżę łatwego meczu dla Polek i moim zdaniem potrwa on trochę dłużej. Typuję powyżej 133.5 punktów.

1.55

POWYŻEJ 133.5 PKT

betfan

Polska - Ukraina: kursy bukmacherskie

W tym spotkaniu bukmacherzy stawiają na reprezentację Polski, która ostatnim czasem spisuje się powyżej oczekiwań. Kurs na naszą reprezentację wynosi obecnie 1.07, podczas gdy na Ukrainę jest to 8.80. Pamiętając jednak ostatnie występy obu reprezentacji, warto spojrzeć na zakłady z handicapem lub overy punktów.

Mistrzostwa Europy kobiet 2023: Kadra Polski, kogo zabrakło?

Stefano Lavarini nie zmienił w kadrze naszych siatkarek zbyt wiele, od triumfu w Lidze Narodów. Stąd też tylko trzy zmiany, dzięki którym szanse otrzymała Joanna Wołosz, Kamila Witkowska i Weronika Szlagowska.  zmienił. Kadra Polski na Mistrzostwach Europy:

- libero: Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska
- rozgrywające: Katarzyna Wenerska, Joanna Wołosz
- środkowe: Agnieszka Korneluk, Kamila Witkowska, Joanna Pacak, Magdalena Jurczyk
- atakujące: Monika Gałkowska, Magdalena Stysiak
- przyjmujące: Monika Fedusio, Martyna Łukasik, Weronika Szlagowska, Olivia Różański

Polska - Ukraina: transmisja, gdzie oglądać? 

Czwartkowy mecz pomiędzy Polską a Ukrainą, w ramach rundy grupowej Mistrzostw Europy kobiet, odbędzie się 24 sierpnia o 20.00. na hali w Gandawie (Belgia). Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi Polsat Sport i TVP Sport. Mecz dostępny będzie również w aplikacji Polsat Box GO oraz sport.tvp.pl. Relacja na sport.betfan.pl.

 

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy