Polska – Turcja: typy, kursy, zapowiedź 15.06 | Liga Narodów Kobiet

Wojciech Sikora

14 czerwca 2023

MŚ Siatkarek 2022 – Polska

Polska reprezentacja piłki siatkowej kobiet, ponownie nie zawiodła i sprawiła ogromne problemy Dominkanie. Polki pokonał je ostatecznie 3:1 i zajmują dzięki temu drugie miejsce, mając tyle samo punktów co pierwsze Chiny. Dziś wchodzą w szósty mecz, który jest półmetkiem zmagań grupowych Ligi Narodów. Na przeciw nim stanie Turcja, która również radzi sobie całkiem nieźle w tegorocznej edycji. Kto wyjdzie zwycięsko? Sprawdź zapowiedź i typy na mecz Polska – Turcja. 

Polska – Turcja: zapowiedź 

Turniej w Antalyi okazał się dla naszej reprezentacji bardzo owocny. Polki w pierwszym meczu, teoretycznie najłatwiejszym, musiały rozegrać z Kanadą pięć setów, by wygrać. Następnie świetnie rozprawiły się z Włoszkami, które są przecież medalistkami ubiegłych Mistrzostw Świata. Później zgodnie z planem do zera ograły Tajlandię, by na koniec spotkać się z Serbią, czyli mistrzami Świata. Złote medalistki także nie sprawiły nam problemów i przegrały do zera. W pierwszej odsłonie w Hongkongu, Dominikana nie okazała się nam straszna i Polki zainkasowały kolejne zwycięstwo, tym razem 3:1.

 

 

Przed naszą reprezentacją jedno z cięższych  starć, bowiem czeka ich mecz z Turcją, która po pięciu meczach zajmuje obecnie trzecie miejsce. Przegrały dotychczas tylko z USA, gdzie walka trwała aż pięć setów, a Turczynki goniły wynik od stanu 0:2. Z naszą reprezentacją od 2020 roku mierzyły się pięciokrotnie i za każdym razem okazywały się lepsze. Teraz jednak poziom naszej kadry jest na tyle wysoki, że mogą one pozytywnie zaskoczyć.

Polska - Turcja: typy, kursy

1.46

POWYŻEJ 3,5 SETA

betfan

Tak wyrównany mecz nie może skończyć się inaczej, jak co najmniej czterema setami. Mimo, że Polki przegrały pięć ostatnich spotkań bezpośrednich, to jednak cztery z nich kończył się co najmniej czterema setami. Dziś również typuję taki zakad na ten mecz.

Liga Narodów kobiet 2023: Kadra Polski, kogo zabrakło?

Lavarini po pierwszym turnieju w Antalyi, zabrał praktycznie ten sam zespół na zmagania do Hongkongu. W składzie zabrakło tak naprawdę tylko Kamili Witkowskiej, która doznała kontuzji i została zastąpiona 20-letnią Dominiką Pierzchałą. 

Kadra Polski na turniej w Hongkongu:

- libero: Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska
- rozgrywające: Katarzyna Wenerska, Julia Nowicka
- środkowe: Agnieszka Korneluk, Dominika Pierzchała, Joanna Pacak, Magdalena Jurczyk
- atakujące: Monika Gałkowska, Magdalena Stysiak
- przyjmujące: Monika Fedusio, Martyna Łukasik, Martyna Czyrniańska, Olivia Różański

Polska - Turcja: transmisja, gdzie oglądać? 

Czwartkowy mecz pomiędzy Polską a Turcją, w ramach rundy grupowej Ligi Narodów kobiet, odbędzie się 15 czerwca o 11:00. na hali w Hongkongu. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi Polsat Sport i TVP Sport. Mecz dostępny będzie również w aplikacji Polsat Box GO oraz sport.tvp.pl. Relacja na sport.betfan.pl.

 

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy