Polska – Słowenia: typy, kursy, zapowiedź | 05.07 Liga Narodów

Wojciech Sikora

04 lipca 2023

Polska siatkówka, Liga Narodów mężczyzn
Kolejny siatkarski tydzień, związany z fazą grupową Ligi Narodów przed nami, a Polska rozegra ostatnie cztery spotkania. Tym razem nasza kadra uda się do Pasay City na Filipnach. Po ośmiu spotkaniach biało-czerwoni zajmują szóstą lokatę i mimo pewnego miejsca w głównej fazie turnieju, z racji bycia gospodarzem, muszą walczyć o utrzymanie pozycji w rankingu. Czy pierwsze starcie przeciwko Słowenii przyniesie nam problemy? Sprawdź zapowiedź i typy na mecz Polska – Słowenia. 

Polska – Słowenia: zapowiedź

Turnieje w Japonii, jaki Holandii to już historia i faza grupowa siatkarskiej Ligi Narodów 2023, wchodzi w decydującą fazę. Tym razem nasza kadra uda się do Pasay City na Filipinach, gdzie zmierzą się kolejno ze Słowenią, Brazylią, Kanadą i Japonią. Choć nasza reprezentacja wcale nie musi martwić się o miejsce w finałowej imprezie w Gdańsku, to jednak każda porażka z niżej notowaną reprezentacją, może popsuć nam punktacją w światowym rankingu. Po ośmiu spotkaniach nasza reprezentacja zajmuje 6. miejsce, mimo  że wygrała 6 spotkań.
Pierwszy mecz w nowym tygodniu, rozpoczniemy od pojedynku ze Słowenią, która zajmuje aktualnie czwarte miejsce. Po ośmiu spotkaniach mają także mają sześć zwycięstw, choć ani razu nie potrzebowali decydującego seta, co daje im właśnie cztery punkty przewagi nad naszą reprezentacją. Dotychczas mierzyli się z tylko jedną topową drużyną, jaką była Brazylia i tam polegli po czterech partiach. Takim samym wynikiem w ubiegłym roku biało-czerwoni pokonali Słowenię właśnie  wLidze Narodów.

Polska – Słowenia: typy

1.52

POWYŻEJ 3,5 SETA

betfan

Choć to Polska jest sporym faworytem tego meczu, to nie możemy zapominać, że nasz trener eksperymentuje trochę z nowymi graczami. To wszystko po to, by wybrać najlepszą drużynę na finały w Gdańsku. Wydaję mi się, że mimo wszystko powinniśmy wygrać ten mecz, ale przebieg ostatnich spotkań bardziej skłania ku overowi setowemu. Typuję powyżej 3,5 seta.

Liga Narodów 2023: Kadra Polski, kogo zabrakło?

W Holandii mogliśmy oglądać praktycznie najmocniejszy skład naszej reprezentacji, który wypadł całkiem nieźle. Na Filipnach jednak trener Nkola Grbic, postanowił zabrać graczy, którzy nie mieli okazji się jeszcze wykazać w kadrze, w tym roku. Są to  Łukasz Kaczmarek, Aleksander Śliwka, Mateusz Bieniek, Jakub Popiwczak, Marcin Janusz, do nich  dołącza także Kamil Semeniuk.

Kadra Polski na mecze w Pasay:

- rozgrywający: Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz;
- przyjmujący: Bartosz Bednorz, Kamil Semeniuk, Wilfredo Leon, Aleksander Śliwka;
- środkowi: Mateusz Bieniek, Norbert Huber, Jakub Kochanowski, Karol Urbanowicz;
- atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek;
- libero: Jakub Popiwczak, Paweł Zatorski.

Polska – Słowenia: transmisja

Środowy mecz pomiędzy Polską a Słowenią, w ramach rundy grupowej Ligi Narodów, odbędzie się 5 lipca 13:00. na hali w Pasay. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi Polsat Sport, TVP 1 i TVP Sport. Mecz dostępny będzie również w aplikacji Polsat Box GO oraz sport.tvp.pl. Relacja na sport.betfan.pl.

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy