Polska – Słowenia: typy, kursy, kadra zapowiedź 18.08 | Mistrzostwa Europy kobiet

Wojciech Sikora

18 sierpnia 2023

Polska siatkówka kobiet

Polska reprezentacja kobiet w siatkówce, zajęła już w tym roku trzecie miejsce Lidze Narodów o bez wątpienia jest ogromnym sukcesem. Teraz Polki sprawdzą się w ramach Mistrzostw Europy i dziś zaczną od pierwszego meczu przeciwko Słowenii. Rywal zdaje się być o co najmniej poziom niżej od naszej reprezentacji. Ostatni raz mierzyliśmy się jednak z nimi w 2019 roku wygrywając 3:0. Czy tym razem będzie podobnie? Sprawdź zapowiedź i typy na mecz Polska – Słowenia. 

Polska – Słowenia: Typy bukmacherskie

Polki już mogą uznać ten sezon za udany, bowiem spisały się znakomicie w ramach tegorocznej Ligi Narodów. Tam od początku zaskakiwały, a fazę grupową po 12 spotkaniach zakończyły na pierwszym miejscu. W fazie play off zostały zatrzymane prze Chinki, które nie dały szans naszej kadrze i wygrał 3:0. W spotkaniu o trzecie miejsce byliśmy spisywani na porażkę, ale po pięciosetowym boju to biało-czerwone okazały się górą i bez wątpienia zakończyły tamten turniej z ogromnym sukcesem. Sporo czasu na odpoczynek miały nasze siatkarki, które rozegrały niedawno trzy mecze towarzyskie z Turcją, z czego dwa wygrały.

 

 

Teraz Polska rozpocznie zmagania w Mistrzostwach Europy, a pierwsze starcie rozegra z reprezentacją Słowenii, która nie brała udziału w tegorocznej Lidze Narodów. Rozegrali jednak ostatnio trzy spotkania towarzyskie, gdzie raz na dwa starcia wygrał ze Słowacją, a kilka dni temu w pięciu setach lepszy okazał się niespodziewanie Azerbejdżan. Ten mecz zdaje się, że będzie w pełni pod nasze dyktando, więc całe spotkanie powinno zostać zamknięte w trzech setach. Typuję 3:0 dla nasze reprezentacji.

1.52

POLSKA WYGRA 3:0

betfan

Polska - Słowenia: kursy bukmacherskie

W tym spotkaniu bukmacherzy stawiają na naszą reprezentację, która ostatnim czasem nie zawodziła. Kurs na Polskę wynosi obecnie 1.06, a eksperci na naszych rywali oferują przelicznik aż 9.60. Pamiętając jednak występy naszej reprezentacji, można spojrzeć na zakłady poniżej 136.5 punktów o mnożniku 2.00, czy poniżej 3.5 seta - 1.58.

Mistrzostwa Europy kobiet 2023: Kadra Polski, kogo zabrakło?

Stefano Lavarini nie zmienił w kadrze naszych siatkarek zbyt wiele, od triumfu w Lidze Narodów. Stąd też tylko trzy zmiany, dzięki którym szanse otrzymała Joanna Wołosz, Kamila Witkowska i Weronika Szlagowska.  zmienił.

Kadra Polski na Mistrzostwach Europy:

- libero: Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska
- rozgrywające: Katarzyna Wenerska, Joanna Wołosz
- środkowe: Agnieszka Korneluk, Kamila Witkowska, Joanna Pacak, Magdalena Jurczyk
- atakujące: Monika Gałkowska, Magdalena Stysiak
- przyjmujące: Monika Fedusio, Martyna Łukasik, Weronika Szlagowska, Olivia Różański

Polska - Słowenia: transmisja, gdzie oglądać? 

Piątkowy mecz pomiędzy Polską a Niemcami, w ramach rundy grupowej Mistrzostw Europy kobiet, odbędzie się 18 sierpnia o 20:00. na hali w Gandawie (Belgia). Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi Polsat Sport i TVP Sport. Mecz dostępny będzie również w aplikacji Polsat Box GO oraz sport.tvp.pl. Relacja na sport.betfan.pl.

 

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy