Polska – Serbia: Typy, kursy, zapowiedź | 21.08 ME kobiet

Wojciech Sikora

21 sierpnia 2023

Polska, typy, ME kobiet 2023
Po dwóch łatwiejszych spotkaniach Polska reprezentacje czeka dziś znacznie poważniejszy test. W ramach fazy grupowej Mistrzostw Europy nasze siatkarki zmierzą się dziś z Serbią, czyli aktualnymi mistrzyniami Świata. Nasze rywalki mają za sobą bardzo łatwe zwycięstwa. Czy Polki będą w stanie nawiązać walkę i powalczyć o wygraną?

Polska – Serbia: Typy bukmacherskie

Polki już mogą uznać ten sezon za udany, bowiem spisały się znakomicie w ramach tegorocznej Ligi Narodów. Tam od początku zaskakiwały, a fazę grupową po 12 spotkaniach zakończyły na pierwszym miejscu. W fazie play off zostały zatrzymane prze Chinki, które nie dały szans naszej kadrze i wygrał 3:0. W spotkaniu o trzecie miejsce byliśmy spisywani na porażkę, ale po pięciosetowym boju to biało-czerwone okazały się górą i bez wątpienia zakończyły tamten turniej z ogromnym sukcesem. Sporo czasu na odpoczynek miały nasze siatkarki, które rozegrały niedawno trzy mecze towarzyskie z Turcją, z czego dwa wygrały. Zmagania w Mistrzostwach Europy rozpoczęły od pewnej wygranej 3:0 ze Słowacją. Spotkanie z Węgrami nie poszło w zupełności po naszej myśli, ale wygrana 3:1 nadal daje nam komplet punktów.
Teraz Polki czeka prawdziwy bój z mistrzyniami Świata. Serbki w prawdzie w lidze narodów nie awansowały do fazy play-off, jednak było to za sprawą sporej rotacji składu. Teraz wróciły na ME najsilniejszym składem i na pewno powalczą tutaj chociażby o podium. Za sobą mają już dwa pewne zwycięstwa 3:0 i dziś zmierzą się z Polską. Moim zdaniem potencjał obu zespołów jest bardzo podobny i moim zdaniem ten mecz potrwa co najmniej 4 sety.

1.47

POWYŻEJ 3.5 SETÓW

betfan

Polska - Serbia: kursy bukmacherskie

W tym spotkaniu bukmacherzy stawiają na reprezentację Serbii, która ostatnim czasem nie zawodziła. Kurs na Serbię wynosi obecnie 1.52, a na naszą reprezentację Polski 2.56. Pamiętając jednak występy naszej reprezentacji, można spojrzeć na zakłady powyżej 3.5 setów o mnożniku 1.47.

Mistrzostwa Europy kobiet 2023: Kadra Polski, kogo zabrakło?

Stefano Lavarini nie zmienił w kadrze naszych siatkarek zbyt wiele, od triumfu w Lidze Narodów. Stąd też tylko trzy zmiany, dzięki którym szanse otrzymała Joanna Wołosz, Kamila Witkowska i Weronika Szlagowska.  zmienił. Kadra Polski na Mistrzostwach Europy:
- libero: Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska
- rozgrywające: Katarzyna Wenerska, Joanna Wołosz
- środkowe: Agnieszka Korneluk, Kamila Witkowska, Joanna Pacak, Magdalena Jurczyk
- atakujące: Monika Gałkowska, Magdalena Stysiak
- przyjmujące: Monika Fedusio, Martyna Łukasik, Weronika Szlagowska, Olivia Różański

Polska - Serbia: transmisja, gdzie oglądać? 

Niedzielny mecz pomiędzy Polską a Serbią, w ramach rundy grupowej Mistrzostw Europy kobiet, odbędzie się 21 sierpnia o 17.00. na hali w Gandawie (Belgia). Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi Polsat Sport i TVP Sport. Mecz dostępny będzie również w aplikacji Polsat Box GO oraz sport.tvp.pl. Relacja na sport.betfan.pl.

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy