Pobierz aplikację betfan na telefon
Polska – San Marino. Wielki Quiz przed meczem el. MŚ

Mecz Polska – San Marino jest dziecinnie prosty do typowania. Zwycięstwo Biało-Czerwonych jest niemal w stu procentach pewne. Nieco trudniej jest z poniższym quizem sprawdzającym wiedzę przed siódmym grupowym spotkaniem naszej reprezentacji w eliminacjach mistrzostw świata. Będą pytania trudniejsze i łatwiejsze, ale wynik 12/15 to rezultat satysfakcjonujący. Sprawdź swoją wiedzę nt. Polaków i ich najbliższych rywali.

W pierwszym meczu eliminacyjnym przeciwko San Marino Polska wygrała 7:1. Już samo strzelenie gola przez ostatnią drużyną w naszej grupie było dla niej ogromnym sukcesem, których w swojej historii miała niewiele. W quizie wiedzy przed meczem Polska – San Marino możesz sprawdzić się co wiesz nie tylko o meczach Biało-Czerwonych z La Serenissima, ale również o dziejach sanmaryńskiej piłki. Niektóre pytania będą łatwiejsze, inne trudniejsze i trzeba będzie im poświęcić więcej czasu, także nie trać go, rozpocznij quiz, bo tylko raz poprawnie rozwiązany może przynieść ci nagrodę.

0%
64
Created on
Polska – San Marino. Wielki Quiz przed meczem el. MŚ

Wielki Quiz przed meczem Polska - San Marino. Odpowiesz na 15 pytań?

Mecz Polska - San Marino jest dziecinnie prosty do typowania. Zwycięstwo Biało-Czerwonych jest niemal w stu procentach pewne. Nieco trudniej jest z poniższym quizem sprawdzającym wiedzę przed siódmym grupowym spotkaniem naszej reprezentacji w eliminacjach mistrzostw świata. Będą pytania trudniejsze i łatwiejsze, ale wynik 12/15 to rezultat satysfakcjonujący. Sprawdź swoją wiedzę nt. Polaków i ich najbliższych rywali.

1 / 15

1. W siódmej kolejce eliminacji mistrzostw świata reprezentacja Polski zmierzy się z San Marino. Które miejsce w rankingu FIFA zajmuje najbliższy rywal Biało-Czerwonych?

2 / 15

2. Na tak niską pozycję składa się przede wszystkim jeden czynnik - brak wygranych. Ile ich zwycięstw w swojej historii zanotowało San Marino?

3 / 15

3. Kto był jedynym rywalem, którego pokonało San Marino?

4 / 15

4. San Marino toczyło nawet nieoficjalną potyczkę z Watykanem i nawet ono nie zakończyło się zwycięstwem najbliższego rywala Polski. Jaki widniał końcowy wynik?

5 / 15

5. Nie jest jednak tak, że historia San Marino jest usłana tylko porażkami. W końcu ostatnio strzeliło nam nawet gola. Niemniej jednak kilka razy w swojej historii remisowała z wyżej notowanymi rywalami tj. Estonią czy Łotwą. Z jaką z wymienionych drużyn - wszystkie to co najmniej półfinaliści XXI-wiecznych mistrzostw Europy - zremisowało?

6 / 15

6. Oprócz tego, że San Marino nie wygrywa meczów, to dodatkowo zdobywa bardzo mało bramek. Najlepszy strzelec w historii uzbierał osiem goli. To również zawodnik z największą liczbą rozegranych meczów. Jak się nazywa?

7 / 15

7. Zwykle San Marino jest dostarczycielem historycznych meczów, obfitujących w rekordową liczbę bramek. Tak jest również w przypadku Polski. Do dziś najwyższe zwycięstwo w dziejach nadwiślańskiego futbolu Biało-Czerwoni odnieśli z Sanmaryńczykami. W jakich rozmiarach wygraliśmy?

8 / 15

8. Nie jest to jednak najwyższa porażka w historii San Marino. Tę ustanowili Niemcy. W jakich rozmiarach wygrali?

9 / 15

9. Mimo tak wielkich zwycięstw ani Polska, ani Niemcy nie są reprezentacjami, które sumarycznie strzeliły najwięcej goli San Marino. W takim razie jaka kadra tego dokonała?

10 / 15

10. A który z polskich piłkarzy najczęściej pokonywał bramkarzy San Marino?

11 / 15

11. Dla Roberta Lewandowskiego mecze z San Marino muszą być szczególne ze względu na to, że swojego pierwszego gola w kadrze strzelił właśnie przeciwko temu rywalowi. Natomiast dla jakiego z tych wielkich napastników bramka z San Marino była ostatnia w karierze reprezentacyjnej?

12 / 15

12. Bywały jednak takie mecze między Polska, a San Marino, że nie tylko nasze Orły trafiały do siatki rywali. Niedawno przekonaliśmy się o tym na własne oczy widząc jak Nicola Nanni pokonuje Łukasza Skorupskiego. Który bramkarz przed nim skapitulował w meczu z Sanmaryńczykami?

13 / 15

13. W ostatnim meczu z San Marino trener Paulo Sousa dał okazję debiutu kilku zawodnikom. Dla którego z wymienionych nie był to debiut w kadrze narodowej?

14 / 15

14. Ile punktów w tabeli grupy I eliminacji mistrzostw świata dzieli Polskę i San Marino?

15 / 15

15. Z racji tego, że San Marino zajmuje ostatnie miejsce w grupie I nie bryluje w żadnej klasyfikacji, chyba że jako negatywny przykład. Polska przeplata dobre mecze słabszymi i zajmuje dopiero trzecie miejsce, ale jest jedna klasyfikacja, gdzie Biało-Czerwoni znajdują się na pierwszym miejscu. W jakiej z wymienionych?

Your score is

The average score is 77%

0%

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!