Polska – Niemcy: typy, kursy, zapowiedź 29.06 | Liga Narodów Kobiet

Wojciech Sikora

28 czerwca 2023

MŚ Siatkarek 2022 – Polska

Polska ma za sobą niestety już drugą porażkę w tej edycji Ligi Narodów, choć można było się tego spodziewać. Mecz z USA mimo, że przegrany, to przyniósł wiele pozytywnych momentów i z wyniku 2:3 można być naprawdę zadowolonym. Teraz czas na kolejne wymagające starcie, bowiem naszą reprezentacje czeka mecz z Niemcami. Nasi sąsiedzi zajmują obecnie czwartą lokatę w tabeli i prezentują się bardzo dobrze. Czy jednak wystarczy to, by pokonać biało-czerwonych? Sprawdź zapowiedź i typy na mecz Polska – Niemcy. 

Polska – Niemcy: zapowiedź 

Polki po pierwszym tygodniu meczów w Antalyi objęła fotel lidera i ze sporymi nadziejami udały się na kolejne starcia do Hongkongu. Tam wygrały kolejne dwa spotkania tracąc zaledwie jeden set z Dominikaną. Trzeci mecz okazał się jednak pierwszym potknięciem naszych siatkarek i niespodziewanie przegrały z Holandią. Co więcej aż 0:3. Dzień później triumfując na Chinami utrzymały swój fotel lidera, o który przyjdzie im walczyć w tym tygodniu. Pierwszy mecz z USA już pozbawił nas 1. miejsca, bowiem przegraliśmy 2:3.

 

 

Niemcy także odniosły dopiero dwie porażki w tegorocznej Lidze Narodów, choć były one bardziej dotkliwe niż nasze. Co więcej nawet w spotkaniach wygranych, miewali spore problemy. Mimo wszystko swoją postawą zapewnił sobie czwartą lokatę i mogą być już niemal pewni awansu do kolejnego etapu. Przeciwko naszej reprezentacji grało im się w ostatnich latach ciężko, co świadczą chociażby dwie ostatnie porażki z 2022, choć w obu przegrali na pełnym dystansie.

Polska - Niemcy: typy, kursy

1.42

POWYŻEJ 3,5 SETÓW

betfan

Nasze zawodniczki grają naprawdę niezłe mecze i przegrana na pełnym dystansie z USA, pokazała jak bardzo wymagającym rywalem jesteśmy. Tym razem spotykamy się z nieco słabszą drużyną, choć swoimi wynikami udowodnili swoją jakość i moim zdaniem będzie ich stać na ugranie seta. Typuję powyżej 3.5 setów.

Liga Narodów kobiet 2023: Kadra Polski, kogo zabrakło?

Stefano Lavarini wybrał skład na trzeci etap fazy grupowej Ligi Narodów kobiet 2023. Tym razem trener siatkarek nie postanowił zastosować zmian i na turniej do Suwon zabrał tę samą drużynę co do Hongkongu. Kadra Polski na turniej w Suwon:

- libero: Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska
- rozgrywające:Katarzyna Wenerska, Julia Nowicka
- środkowe:Agnieszka Korneluk, Dominika Pierzchała, Joanna Pacak, Magdalena Jurczyk
- atakujące:Monika Gałkowska, Magdalena Stysiak
- przyjmujące:Monika Fedusio, Martyna Łukasik, Martyna Czyrniańska, Olivia Różański

Polska - Niemcy: transmisja, gdzie oglądać? 

Czwartkowy mecz pomiędzy Polską a Niemcami, w ramach trzeciej rundy grupowej Ligi Narodów kobiet, odbędzie się 29 czerwca o 05:00. na hali w Suwon. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi Polsat Sport i TVP Sport. Mecz dostępny będzie również w aplikacji Polsat Box GO oraz sport.tvp.pl. Relacja na sport.betfan.pl.

 

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy