Polska – Niemcy: Typy, kursy, zapowiedź | 27.08 ME Kobiet

Wojciech Sikora

26 sierpnia 2023

Polska reprezentacja kobiet isatkówka
Polska reprezentacja kobiet, rozegrała bardzo dobrą fazę grupową, tegorocznych mistrzostw Europy w siatkówkę. Poza jednym potknięciem, spisały się znakomicie, wygrywając cztery z pięciu meczów. Teraz zaczną walczyć w fazie pucharowej, gdzie najpierw spotkają się z Niemkami. Mimo, że nasze siatkarki są sporymi faworytkami, to jednak w ostatnim czasie z tą reprezentacją nie szło im najłatwiej. Jak będzie tym razem? Sprawdź zapowiedź i typy na mecz Polska – Niemcy. 

Polska – Niemcy: Typy bukmacherskie

Polska pokazała się w fazie grupowej w znakomity sposób, a nasze zawodniczki pokazały, że mogą walczyć w tym turnieju o najwyższe cele. Jedyny problem sprawiła im reprezentacja Serbii, która jest aktualnym mistrzem Świata. Poza tym bez większych problemów pokonały cztery pozostałe reprezentacje i ostatecznie zajęły drugie miejsce. Łączny bilans w setach, jaki Polki miały po zakończeniu fazy grupowej wyniósł  13:5.
Teraz Polki wchodzą w fazę pucharową, w której pierwszy mecz przyjdzie im zagrać z reprezentacją Niemiec, które zajęły trzecie miejsce w grupie C. Ostatni mecz z Ukrainą, mimo że wygrany 3:1, to pokazał że nasza kadra miewa gorsze momenty w meczach. Nasze siatkarki powinny to spotkanie wygrać, choć nie spodziewam się raczej szybkiego 3:0, tak jak w pięciu poprzednich bezpośrednich spotkaniach. Typuję w tym pojedynku co najmniej 141.5 punktów.

1.57

POWYŻEJ 141.5

PUNKTÓW

betfan

Polska - Niemcy: kursy bukmacherskie

Polska jest w tym pojedynku stawiana przez bukmacherów, w roli faworyta, co idealnie odnosi się do ostatniej formy naszej kadry. Kurs na naszą reprezentację to aktualnie 1.13.. Znacznie niżej szacują eksperci szanse Niemek, których obecny mnożnik na wygraną to aż 5.60.

Mistrzostwa Europy kobiet 2023: Kadra Polski, kogo zabrakło?

Stefano Lavarini nie zmienił w kadrze naszych siatkarek zbyt wiele, od triumfu w Lidze Narodów. Stąd też tylko trzy zmiany, dzięki którym szanse otrzymała Joanna Wołosz, Kamila Witkowska i Weronika Szlagowska.

Kadra Polski na Mistrzostwach Europy:

- libero: Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska
- rozgrywające: Katarzyna Wenerska, Joanna Wołosz
- środkowe: Agnieszka Korneluk, Kamila Witkowska, Joanna Pacak, Magdalena Jurczyk
- atakujące: Monika Gałkowska, Magdalena Stysiak
- przyjmujące: Monika Fedusio, Martyna Łukasik, Weronika Szlagowska, Olivia Różański

Polska - Niemcy: transmisja, gdzie oglądać? 

Niedzielny mecz pomiędzy Polską a Niemcami, w ramach 1/8 finału Mistrzostw Europy kobiet, odbędzie się 27 sierpnia o 20.00 w Brukseli. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi Polsat Sport i TVP Sport. Mecz dostępny będzie również w aplikacji Polsat Box GO oraz sport.tvp.pl. Relacja na sport.betfan.pl.

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy