Polska – Niemcy: Typy, kursy, zapowiedź | 22.09 Eliminacje IO

Wojciech Sikora

21 września 2023

Polska MŚ 2022
Po niespodziewanej porażce z Tajlandią, Polska miała jeden dzień odpoczynku i czasu, by poukładać całą drużynę. Nasze siatkarki podejdą dziś do piątego starcia, w ramach eliminacji do Igrzysk Olimpijskich. Przed nimi najcięższe dotychczasowe starcie, bowiem zmierzą się z Niemkami. Od czerwca jednak zmierzyli się razem trzykrotnie i za każdym razem to nasza reprezentacja była górą. Czy tym razem również to biało-czerwone będą górą? Sprawdź zapowiedź i typy na mecz Polska – Niemcy. 

Polska – Niemcy: Typy bukmacherskie

Od początku eliminacji nasze siatkarki spisywały się znakomicie, a przy pomocy polskich kibiców grały jak z nut. W pierwszym meczu rozgromił Słowenię, nie dając im dojść do głosu w żadnym z trzech setów. W kolejnym spotkaniu niespodziewanie przegrały drugą odsłonę z Koreą Południową, jednak mecz zakończyły 3:1, domykając 4. set 25:9. Trzecia runda to również pewna wygrana 3:0 z Kolumbią. Wszystko zapowiadało na to, że Tajlandię również ogramy z dużym spokojem. Nasze siatkarki jednak popełniały sporo błędów i mimo, że drugi set wygrały do siedmiu, to całe starcie przegrały po tie breaku.
Często taki mecz, jak z Tajlandią jest potrzebny, by pokazać, że nie można ani na chwilę się rozluźnić. Tamten mecz to już historia, tak jak i trzy ostatnie wygrane naszej reprezentacji z Niemkami. Dziś siatkarki spotkają się po raz kolejny i znów to nasze panie są faworytkami. Nasze rywalki nie przegrały jeszcze żadnego starcia, choć w dwóch z nich musiały grać tie breaka. Patrząc jednak na postawę naszej kadry i ostatnie zwycięstwa nad Niemcami, to myślę, że dziś wygrają z handicapem setowym -1.5.

1.40

POLSKA WYGRA

Z HANDICAPEM -1.5

betfan

Polska - Niemcy: kursy bukmacherskie

Polska jest w tym pojedynku typowana przez bukmacherów, w roli zdecydowanego faworyta, co po ich ostatnich występach jest jasne. Aktualny kurs wynosi na ten moment 1.21. Tajlandia stawiana jest więc w roli sporego underdoga i bukmacherzy nie widzą po ich większych szans na triumf, wystawiając kurs aż 4.00. Niemki jednak potrafiły grać z nami równe sety, więc warto spojrzeć też chociażby na zakład powyżej 14.5 punktów, po kursie  1.55.

Eliminacje Igrzysk Olimpijskich kobiet 2023: Kadra Polski, kogo zabrakło?

Trener Stefano Lavarini zaprezentował kadrę , która weźmie udział w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Skład praktycznie się nie zmienił od Mistrzostw Europy, a jedyna zmiana to Martyna Czyrniańska, która zajmie miejsce Weroniki Szlagowskiej.

Kadra Polski na eliminacje do Igrzysk Olimpijskich:

- libero: Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska
- rozgrywające:Katarzyna Wenerska, Joanna Wołosz
- środkowe: Agnieszka Korneluk, Kamila Witkowska, Joanna Pacak, Magdalena Jurczyk
- atakujące: Monika Gałkowska, Magdalena Stysiak
- przyjmujące: Monika Fedusio, Martyna Łukasik, Martyna Czyrniańska, Olivia Różański

Polska - Niemcy: transmisja, gdzie oglądać? 

Piątkowy mecz pomiędzy Polską a Niemcami, w ramach fazy grupowej eliminacji do Igrzysk Olimpijskich kobiet, odbędzie się 22 września o 17.30  na Atlas Arenie w Łodzi. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi Polsat Sport Eextra i TVP Sport. Mecz dostępny będzie również w aplikacji Polsat Box GO oraz sport.tvp.pl. Relacja na sport.betfan.pl.

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy