Pobierz aplikację betfan na telefon
Polska – Łotwa: Składy, historia spotkań (21.11)

Polska reprezentacja nie zakwalifikowała się na EURO poprzez eliminacje, choć wciąż możemy znaleźć się na turnieju w Niemczech, pod warunkiem, że wygramy marcowe baraże. Mecz towarzyski z Łotwą trzeba potraktować poważnie jako sprawdzian przed tymi kluczowymi spotkaniami. Jak będzie wyglądał skład Michała Probierza? Selekcjoner ogłosił to na konferencji prasowej. Zapraszamy na przedstawienie przewidywanych składów na ten mecz oraz promocji, które oferuje polski, legalny bukmacher BETFAN.

kod promocyjny BETFAN
kod promocyjny BETFAN

Polska – Łotwa – przewidywane składy

Przewidywane składy

  • Polska:
    Skorupski (Bułka) – Frankowski, Wieteska, Bednarek, Kiwior, Zalewski – D. Szymański, Piotrowski, S. Szymański– Buksa, Lewandowski
  • Łotwa:
    Ozols – Savalnieks, Balodis, Dubra, Sorokins – Tobers, Emsis – Januzems, Ikaunieks, Daskevics – Uldrikis

Michał Probierz na mecz z Łotwą chce wyjść silnym składem. W porównaniu do meczu z Czechami nastąpią 4 zmiany. W bramce Wojciecha Szczęsnego zastąpią Łukasz Skorupski i Marcin Bułka. Każdy z bramkarzy dostanie 45 minut. Bochniewicza w obronie zmieni Wieteska, Bartosza Slisza w pomocy zastąpi bardziej ofensywny Sebastian Szymański, a w ataku obok Roberta Lewandowskiego zobaczymy Adama Bukse.

Polska – Łotwa: zapowiedź

Polska – Łotwa. Typy, kursy, składy, zapowiedź 21.11

Polska – Łotwa: historia spotkań

Reprezentacja Polski mierzyła się z reprezentacją Łotwy w piłce nożnej 15 razy w historii, z czego 4 mecze były oficjalnymi i 11 towarzyskimi. Pierwszy mecz, który był towarzyskim odbył się w 1930 roku i Polska wygrała go 6:0. Pierwszym oficjalnym meczem tych dwóch reprezentacji było niechlubne spotkanie Zbigniewa Bońka w roli selekcjonera z 2002, przegraliśmy wtedy 0:1 w Warszawie w eliminacjach ME, jest to do dzisiaj jedyna porażka z Łotyszami. Ogólny bilans wynosi 11-2-2 i 3-0-1 w meczach oficjalnych. Zestawienie oficjalnych spotkań z reprezentacją Łotwy znajduje się w poniższej tabeli:

Mecz: Wynik Typ meczu Data i miejsce
Polska : Łotwa 0:1 EL.ME 2004 12.10.2002, Warszawa
Łotwa – Polska 0:2 EL.ME 2004 06.09.2003, Ryga
Polska : Łotwa 2:0 EL.ME 2020 24.03.2019, Warszawa
Łotwa – Polska 0:3 EL.ME 2020 10.10.2019, Ryga
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!