Pobierz aplikację betfan na telefon
Polska – Chiny: typy, kursy, zapowiedź 17.06 | Liga Narodów Kobiet

Stało się, Polska reprezentacja kobiet w siatkówce, przegrała swój pierwszy mecz w ramach Ligi Narodów. Niespodziewanie wydarzyło się to przeciwko bardzo słabo dysponowanej Holandii. Przed biało-czerwonymi dziś bardziej wymagające starcie, bowiem zagrają z Chinami. Czy przełamią z nimi serię pięciu porażek? Sprawdź zapowiedź i typy na mecz Polska – Chiny. 

Polska – Chiny: zapowiedź 

Tegoroczną edycję Ligi Narodów Polki rozpoczęły od starcia z Kanadą, które sprawiło im jednak więcej problemów niż mogłoby się wydawać, choć najważniejsze było zwycięstwo 3:2. Po ciężkim pierwszym meczu, dość łatwo przyszło im natomiast spotkać się z Włochami, które ograły 3:1. Kolejne mecze to gładkie zwycięstwa Polek z Serbią, Dominikaną i ostatnio Turcją. Po tych fantastycznych meczach w wykonaniu Polek niestety nastąpiła dość niespodziewana, gładka porażka na Holenderkami, bo aż 0:3. Teraz przyszedł czas na starcie z Chinkami. Sprawdź typy na mecz Polska – Chiny w siatkarskiej Lidze Narodów kobiet.

 

 

Chiny po sześciu spotkaniach maja same zwycięstwa i obecnie zajmują pierwsze miejsce, wypychając nas tym samym na drugą lokatę. Objęli je po ostatniej wygrane nad Bułgaria 3:1. W tym spotkaniu nasza reprezentacja na pewno będzie szukała przełamania serii, po pięciu porażkach z rzędu z Chinami. Zapowiada się emocjonujący mecz o fotel lidera.

Polska - Chiny: typy, kursy

1.57

POWYŻEJ 3,5 SETA

betfan

Nasza reprezentacja już niejednokrotnie zaskoczyła w tym turnieju, a od samego początku, mimo kilku braków w kadrze, spisują się znakomicie. Po porażce z Holandią, gdzie kilka kluczowych zawodniczek odpoczywało, pojawia się spora szansa na nasze zwycięstwo. Liczę na wyrównane starcie i co najmniej cztery sery w tym spotkaniu.

Liga Narodów kobiet 2023: Kadra Polski, kogo zabrakło?

Lavarini po pierwszym turnieju w Antalyi, zabrał praktycznie ten sam zespół na zmagania do Hongkongu. W składzie zabrakło tak naprawdę tylko Kamili Witkowskiej, która doznała kontuzji i została zastąpiona 20-letnią Dominiką Pierzchałą. 

Kadra Polski na turniej w Hongkongu:

- libero: Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska
- rozgrywające: Katarzyna Wenerska, Julia Nowicka
- środkowe: Agnieszka Korneluk, Dominika Pierzchała, Joanna Pacak, Magdalena Jurczyk
- atakujące: Monika Gałkowska, Magdalena Stysiak
- przyjmujące: Monika Fedusio, Martyna Łukasik, Martyna Czyrniańska, Olivia Różański

Polska - Chiny: transmisja, gdzie oglądać? 

Sobotni mecz pomiędzy Polską a Chinami, w ramach rundy grupowej Ligi Narodów kobiet, odbędzie się 17 czerwca o 14:30. na hali w Hongkongu. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi Polsat Sport i TVP Sport. Mecz dostępny będzie również w aplikacji Polsat Box GO oraz sport.tvp.pl. Relacja na sport.betfan.pl.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!