Pobierz aplikację betfan na telefon
Polska – Bułgaria: typy, kursy, zapowiedź 30.06 | Liga Narodów Kobiet

Polska odniosła pierwsze zwycięstwo w turnieju w Suwon, choć nie przyszło ono zbyt łatwo. Niemki postawiły solidne warunki, ale ostatecznie to nasza reprezentacja triumfowała 3:2. Patrząc na dwóch ostatnich rywali w fazie grupowej, to miejsce w top 3 mamy niemalże pewne. Pierwszy z tych meczów zostanie rozegrany przeciwko Bułgarii, która zajmuje obecnie dopiero 14. lokatę. Czy dla naszych siatkarek będzie to formalność? Sprawdź zapowiedź i typy na mecz Polska – Bułgaria. 

Polska – Bułgaria: zapowiedź 

Polki po pierwszym tygodniu meczów w Antalyi objęła fotel lidera i ze sporymi nadziejami udały się na kolejne starcia do Hongkongu. Tam wygrały kolejne dwa spotkania tracąc zaledwie jeden set z Dominikaną. Trzeci mecz okazał się jednak pierwszym potknięciem naszych siatkarek i niespodziewanie przegrały z Holandią. Co więcej aż 0:3. Dzień później triumfując na Chinami utrzymały swój fotel lidera, o który przyjdzie im walczyć w tym tygodniu. Pierwszy mecz z USA już pozbawił nas 1. miejsca, bowiem przegraliśmy 2:3. Również na pełnym dystansie rozegrały mecz z Niemcami, jednakże tym razem tiebreak padł naszym łupem.

 
 

 

Przedostatnie starcie w tym tygodniu przyjdzie Polkom zagrać przeciwko Bułgarii. Zadanie wydaje się o tyle proste, że nasze rywalki wygrały tylko dwa spotkania w tegorocznej edycji. Lepsze okazały się tylko od Chorwacji i Korei Południowej. czyli drużyn z dwóch ostatnich miejsc tabeli. Co ciekawe w ubiegłym roku pokonały nasze siatkarki w Lidze Narodów, choć teraźniejsze reprezentacje różnią się na tyle, że tym razem byłaby to ogromna sensacja.

Polska - Bułgaria: typy, kursy

1.42

POLSKA WYGRA

Z HANDICPAEM -2,5

betfan

Postawa naszych siatkarek w tej edycji naprawa entuzjazmem i coraz bardziej możemy liczyć na wysokie miejsce po zakończeniu edycji 2023. Niemniej jednak siatkarki musza być wciąż z tym samym nastawieniem, co przeeciwko cięższym rywalem i nie mogą dać się uśpić meczem z takim rywalem jak dziś. Nawet w przypadku zmian nasza reprezentacja powinna rozbić rywalki i dlatego typuję Polskę z handicapem -2,5.

Liga Narodów kobiet 2023: Kadra Polski, kogo zabrakło?

Stefano Lavarini wybrał skład na trzeci etap fazy grupowej Ligi Narodów kobiet 2023. Tym razem trener siatkarek nie postanowił zastosować zmian i na turniej do Suwon zabrał tę samą drużynę co do Hongkongu. Kadra Polski na turniej w Suwon:

- libero: Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska
- rozgrywające:Katarzyna Wenerska, Julia Nowicka
- środkowe:Agnieszka Korneluk, Dominika Pierzchała, Joanna Pacak, Magdalena Jurczyk
- atakujące:Monika Gałkowska, Magdalena Stysiak
- przyjmujące:Monika Fedusio, Martyna Łukasik, Martyna Czyrniańska, Olivia Różański

Polska - Bułgaria: transmisja, gdzie oglądać? 

Piątkowy mecz pomiędzy Polską a Bułgarią, w ramach trzeciej rundy grupowej Ligi Narodów kobiet, odbędzie się 30 czerwca o 05:00. na hali w Suwon. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi Polsat Sport i TVP Sport. Mecz dostępny będzie również w aplikacji Polsat Box GO oraz sport.tvp.pl. Relacja na sport.betfan.pl.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!