PlusLiga: Podsumowanie 8. kolejki. Wyniki, tabela

PlusLiga przyniosła nam aż cztery tie-breaki. Ponad połowa spotkań kończyła się w decydującym secie. Aluron pokonał Jastrzębskiego, Skra okazała się lepsza od Asseco. Serię meczów bez porażki kontynuują ZAKSA i Indykpol.

Wyniki 8. kolejki:

Stal Nysa – GKS Katowice 2:3 (22:25; 21:25; 25:20; 25:17; 10:15)
Jastrzębski Węgiel – Aluron CMC Warta 2:3 (18:25; 25:17; 25:27; 25:16; 13:15)
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Ślepsk Suwałki 3:0 (25:17; 25:22; 25:18)
Czarni Radom – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (23:25; 23:25; 23:25)
Projekt Warszawa – Trefl Gdańsk 3:0 (25:21; 25:20; 25:20)
LUK Lublin – Cuprum Lubin 3:2 (19:25; 25:17; 25:17; 28:30; 19:17)
Skra Bełchatów – Asseco Resovia 3:2 (22:25; 20:25; 25:17; 25:19; 15:13)

PlusLiga: Jastrzębski Węgiel – Aluron CMC Warta

Jastrzębski doznał już trzeciej porażki w rozgrywkach ligowych. Mistrzowie Polski przegrali z Projektem Warszawa, ZAKSĄ i teraz musieli uznać wyższość gości z Zawiercia. Aluron wytrzymał presję do samego końca. Dwa gładko przegrane sety ich nie podłamały. Goście to jedna z największych niespodzianek sezonu. Na tym etapie lepszy jest tylko Jastrzębski i ZAKSA. Aluron nie poradził sobie tylko z Indykpolem, pozostałe mecze kończyli na swoją korzyść. Mecz z mistrzami polski rozpoczął maraton trudnych spotkań. W najbliższym czasie zmierzą się z ZAKSĄ, Projektem, Skrą i Resovią. Będą to prawdziwe testy dla drużyny z Zawiercia. Pierwszy zdali bardzo dobrze.

PlusLiga: Czarni Radom – Indykpol AZS Olsztyn

Czarni to obecnie przedostatnia drużyna w tabeli. Wygrali do tej pory tylko dwa mecze. Spotkanie z Indykpolem było wyrównane, ale zakończyło się porażką w trzech setach. Akademicy zanotowali szóste zwycięstwo z rzędu, a pięć z nich kończyli wynikiem 3:0. Obecnie zajmują czwate miejsce, ze stratą dwóch punktów do wicelidera. Znakomity mecz ponownie rozegrał Karol Butryn, który zdobył aż 23 punkty, grając jedynie trzy sety. Olsztynianie imponują formą, a w następnej kolejce zagrają ze Stalą Nysa, która w obecnym sezonie jeszcze nie wygrała.

PlusLiga: Skra Bełchatów – Asseco Resovia

Mecz Skry z Resovią nie stał na najwyższym poziomie, ale był emocjonujący, ponieważ obie ekipy za wszelką cenę chciały to spotkanie wygrać. Dużo lepiej zaczęli goście z Rzeszowa. Wygrali pierwszego seta do 22, a w drugim zaprezentowali się jeszcze lepiej i zwyciężyli do 20. Od trzeciego seta Skra wskoczyła na wyższy poziom i wróciła do gry. Kolejne partie to była ich dominacja. Pokonali Sovię do 17 i 19. Tie-break zakończył się 15:13 dla gospodarzy, którym udało się odwrócić losy meczu. Skra jest obecnie szósta, a Resovia zajmuje siódme miejsce.