Pewniak. Jak rozpoznać bezpieczne zakłady?

Redakcja

19 sierpnia 2020

Wygrana

Pewniak to temat-rzeka. Praktycznie każdy gracz obstawiający kiedyś zakłady był przekonany, że jego typ jest najbezpieczniejszy w świecie. Murowany faworyt, najwyższa forma poszczególnych zawodników, świetna dyspozycja drużyny jako całości… Przegrana boli wówczas najbardziej, dlatego warto zastanowić się, czy pewniaki w ogóle istnieją.

Z artykułu na temat pewniaków dowiesz się:

Chyba wszyscy wiedzą, co to są pewniaki. I że nie istnieją

Pewniak jest czymś w rodzaju świętego Graala wszystkich graczy, którzy obstawiają pieniądze u bukmacherów. Co to jest? Jak sama nazwa wskazuje, taki typ, co do którego pewni jesteśmy wręcz stuprocentowo. Czy istnieje? Cóż, wykolejenia się najlepiej sklejonego i najmisterniej obmyślonego kuponu doświadczył niemal każdy, kto postawił pieniądze na wygraną murowanych faworytów. 

Z tego powodu istnienie pewniaków poddawane jest w wątpliwość. I słusznie – gdybyśmy zawsze pewni byli rezultatu danego wydarzenia, nie mielibyśmy do czynienia z bukmacherką, lecz matematyką. Dlatego też o pewniakach mówi się przede wszystkim żartobliwie, w kontekście opowieści o legendarnych przegranych kuponach. Poważni gracze zdają sobie sprawę, że trzymanie się bezpiecznych rozwiązań nie jest na dłuższą metę ani opłacalne, ani… bezpieczne.

Czemu nie warto grać pewniaków? Kiedy to robić?

Pewniaki z pewnością nie nadają się na singlowe kupony, szczególnie jeżeli chcemy postawić spore kwoty na kilka zdarzeń, które w zgodnej opinii statystyk, ekspertów i nas samych muszą wejść. To najprostsza droga do utraty wkładu i zjedzenia ewentualnych zysków, rzecz stanowczo odradzana w zarządzaniu depozytem i bankrollem. Niewielkie kwoty, które zarobimy na obstawianiu samych bezpiecznych zdarzeń, pomniejszone dodatkowo o 12-procentowy podatek, mogą nie wystarczyć na pokrycie nawet jednego nietrafionego pewniaka!

Są jednak sytuacje, gdy pewniak może się przydać. Kiedy musimy obrócić sporą kwotą ze względu na warunki danej promocji, podbijamy sobie wartość zakładu AKO czy zwyczajnie chcemy puścić długą taśmę dla zabawy – wówczas jak najbardziej rozważyć można obstawiania zdecydowanych faworytów. W każdym z tych przypadków warto się jednak zastanowić, czy porządna analiza przedmeczowa nie pozwoli nam czasami wskazać znacznie pewniejszego zakładu o większym kursie.

Pewniaki na dziś – czy warto ich szukać? Jeżeli tak, to gdzie?

Jeżeli z jakiegoś powodu w obszarze naszych zainteresowań znajdą się pewniaki na dziś, które chcemy znaleźć jak najszybciej, bez poświęcania czasu na analizowanie statystyk, składów czy poprzednich spotkań, w internecie znajdziemy mnóstwo wartościowych materiałów udostępnianych na bieżąco przez fanów zarówno samego sportu, jak i obstawiania zakładów.

Niestety, jak każda wiedza, ta również kosztuje. Płacić będziemy w błędach popełnionych z inspiracji kiepskich doradców, którym zbyt pochopnie uwierzyliśmy. Trudno sformułować uniwersalne rady co do filtrowania informacji, oprócz tej jednej, aby nie wierzyć ludziom obiecującym gruszki na wierzbie. Przechwałki o skuteczności rzędu 100%, tajemnicze systemy dla wybrańców, nadmierna pewność siebie oraz przekonanie o własnej nieomylności są oznakami, że możemy mieć do czynienia z bukmacherskim mitomanem.

A gdzie znaleźć te pewniaki na dziś? Przede wszystkim na forach tematycznych oraz facebookowych grupach dotyczących bukmacherki. To olbrzymia kopalnia wiedzy, gdyż wielu doświadczonych typerów dzieli się tam swoimi przewidywaniami zupełnie za darmo. W gorących dyskusjach pada mnóstwo rzeczowych argumentów, które mogą nie tylko skłonić nas do zagrania danego zakładu, ale również podnieść umiejętności analityczne i zmienić podejście do danych elementów gry. Pewniaki przypominają może yeti, ale nawet jeżeli nie istnieją, ich poszukiwanie może nas wiele nauczyć!

Autor tekstu

Najnowsze wpisy