Novak Djokovic – Casper Ruud: typy, kursy, gdzie oglądać? | 11.06 Roland Garros FINAŁ

Wojciech Sikora

10 czerwca 2023

Novak Djokovic

Pora na zwieńczenie dwóch tygodni zmagań turnieju ATP Roland Garros 2023. W finale zmierzy się Novak Djokovic, który spróbuje po raz trzeci zgarnąć tutaj tytuł. Ostatni raz dokonał tego w 2021 roku, a w ubiegłym odpadł w ćwierćfinale z Rafaelem Nadalem, który następnie zgarnął tytuł wygrywając z Casperem Ruudem. To właśnie Norweg będzie drugim bohaterem tego widowiska. Dla niego to trzeci finał wielkoszlemowy w karierze, z czego poprzednie dwa przegrał. Czy dziś dopnie swego?  Zapraszam na zapowiedź i typy spotkania Novak Djokovic – Casper Ruud.

Novak Djokovic – Casper Ruud: Zapowiedź

Novak Djokovic wyjdzie na kort, by po raz 23 triumfować w turniejach wielkoszlemowych. Roland Garros to jedyny turniej wielkoszlemowy, w którym nie zgarnął chociażby trzech tytułów. W ubiegłym roku został zatrzymany przez Rafaela Nadala, którego w tym roku zabrakło. Wielu jednak spodziewało się, że inny Hiszpan w tym roku powstrzyma Serba w półfinale. Carlos Alcaraz jednak doznał kontuzji w trzecim secie i przegrał 1:3. Łącznie przez całe French Open Novak stracił zaledwie dwa sety.

 

Casper Ruud będzie rywalem Serba, co będzie ich czwartym spotkaniem w karierze. Bezprecedensowo w każdym poprzednim lepszym okazywał się Serb, nie tracąc żadnej partii. Od ostatniego meczu minęło jednak sporo czasu, a Norweg zdążył zaliczyć dwa finały wielkoszlemowe. Choć w obu przegrał, to na pewno zyskał spore doświadczenie. W tym sezonie nie błyszczał, aż do Roland Garros, Tutaj przez cały turniej nie tracił więcej niż jednego seta i ogrywał Rune, czy Jarrego, którzy byli ostatnio w świetnej dyspozycji. 

Novak Djokovic - Casper Ruud: Typy

1.60

POWYŻEJ 3,5 SETA

betfan

Zdecydowanie w tym finale faworytem jest Novak. Ruud na pewno będzie miał w głowie przegrany finał sprzed roku, choć znając jego, to wyciągnął z tego sporą lekcje. Myślę, że jest spora szansa, że w przynajmniej jednym secie Norweg nawiąże równą walkę i zdobędzie seta. Przez cały turniej cechował się solidnością i opanowaniem w kluczowych momentach. Typuję więc w tym starciu powyżej 3,5 seta.

Novak Djokovic - Casper Ruud: Transmisja, gdzie oglądać?

Mecz finałowy turnieju ATP z udziałem Novaka Djokovica, który zagra z Casperem Ruudem odbędzie się 11 czerwca o godzinie 15:00. Transmisję z tego turnieju będzie można zobaczyć na kanale Eurosport lub w serwisie Eurosport Player i Polsat Box Go. Relacje z meczu dostępna będzie też na sport.betfan.pl.

 

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy