Magda Linette żegna się z US Open

Magda Linette nie zdołała pokonać faworytki spotkania w 3. rundzie US Open. Przegrała ona w dwóch setach z Anett Kontaveit. W turnieju pozostaje tylko jeden polski akcent w postaci Igi Świątek, która zmierzy się z topową tenisistką.

POLKI NIE RADZĄ SOBIE Z KONTAVEIT

W pojedynku z Estonką Magda Linette początkowo wyglądała nieźle. Już w pierwszym gemie przełamała ona swoją przeciwniczkę. Niestety później tenis w jej wykonaniu był gorszy. Polka przegrała w setach 3:6, 2:6. W końcówce spotkania Linette miała problem z lewą nogą, jednak dograła spotkanie do końca. Kontaveit ponownie pokazała swoją przewagę nad Polkami – w Australian Open pokonała ona Igę Świątek w 4. rundzie tego turnieju.

MAGDA LINETTE POWALCZY Z AZARENKĄ

W grze wciąż pozostaje Iga Świątek, która z problemami pokonała Sachię Vickery. Młoda Polka w pierwszym secie straciła w tie-breaku 7 punktów z rzędu, prowadząc 5:0. Mecz jednak przerwano przez warunki pogodowe, co w pewien sposób pomogło naszej rodaczce. Później nie pozostawiła szans rywalce, wygrywając kolejne sety 6:3, 6:4. Nie był to jednak jej najlepszy mecz, gdyż odnotowała sporo niewymuszonych błędów. Teraz poprzeczka jest zawieszona o wiele wyżej – w kolejnej rundzie na jej drodze stanie Victoria Azarenka. Choć zadanie jest trudniejsze, to z psychologicznego punktu widzenia Polce na pewno będzie łatwiej, ponieważ w tej sytuacji to na jej rywalce ciąży presja. Wszyscy będziemy trzymać kciuki za 19-latkę!