La Liga: Real i Barcelona stracili punkty

Za nami druga kolejka La Liga. Real Madryt i Barcelona nie wygrały swoich spotkań. Liderem jest Sevilla. Zapraszam na podsumowanie.

La Liga: Athletic Bilbao – Barcelona 1:1

Bilbao dosyć nieoczekiwanie grało zdecydowanie lepiej od Barcelony. W 11. minucie gospodarze prawie objęli prowadzenie, ale w poprzeczkę trafił Sancet. Athletic nie pozwalało Barcelonie na nic w pierwszej połowie, ale samo nie objęło prowadzenia.

Druga połowa rozpoczęła się dla gospodarzy w najlepszy możliwy sposób. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Inigo Martinez. W 74. minucie Frenkie De Jong trafił w poprzeczkę, ale co się odwlecze to nie uciecze. Chwilę później błysk geniuszu pokazał Depay, który mocnym strzałem pod poprzeczkę zapewnił Barcelonie jeden punkt.

La Liga: Atletico Madryt – Elche 1:0

Pierwsza połowa spotkania między Atletico a Elche nie była zbyt porywająca. Przy piłce częściej utrzymywali się gospodarze, ale niewiele z tego wynikało. Konkretniejsi w swoich działaniach byli jednak zawodnicy Atletico. Gospodarze w 39. minucie wyprowadzili zabójczy cios. Rodrigo De Paul zagrał do Correi, a Argentyńczyk uderzeniem w lewe okienko pokonał golkipera.

W drugiej połowie obie drużyny stworzyły sobie nieliczne sytuacje, ale nic z nich nie wynikło. Spotkanie zakończyło się więc wynikiem 1:0.

La Liga: Levante – Real Madryt 3:3

Mecz rozpoczął się doskonale dla Realu Madryt. Już w piątej minucie Benzema zagrał do Bale’a, a Walijczyk pokonał golkipera. Na samym początku drugiej połowy w sytuacji sam na sam znalazł się Marti. Courtois próbował interweniować, ale piłka doturlała się do siatki. Levante objęło prowadzenie w 57. minucie, po tym jak bardzo mocno z woleja uderzył Campana.

Na boisku pojawił się w 60. minucie Vinicius, który w 72. minucie wykorzystał sytuację sam na sam. Nie był to jednak koniec emocji. W 78. minucie na prowadzenie ponownie wyszli gospodarze, po tym jak dośrodkowanie z wolnego wykorzystał Pier. Wynik spotkania na 3:3 ustalił po ładnej indywidualnej akcji Vinicius Junior.

La Liga: wyniki 2. kolejki

Z pewnością małą sensacją były remisy Barcelony i Realu Madryt. Ponadto Betis tylko podzielił się punktami z Cadiz.

La Liga: tabela po 2. kolejce

Liderami po 2. kolejce La Liga są Sevilla oraz Atletico Madryt. Cztery zespoły mają cztery punkty. Są to: Real Madryt, Barcelona, Mallorca i Valencia.

La Liga: klasyfikacja strzelców po 2. kolejce

Wciąż nie mamy samodzielnego lidera klasyfikacji strzelców. Po trzy bramki mają Correa, Vinicius i Lamela, a pięciu zawodników ma na swoim koncie dwa gole.