Pobierz aplikację betfan na telefon
Karol Linetty piłkarzem Torino

Karol Linetty oficjalnie zmienił klub. Potwierdziły się plotki transferowe głoszące, że 25-latek podpisze kontrakt z Torino i tym samym opuści Sampdorię.

Z SAMPDORII DO TORINO

Karol Linetty wykonał ciekawy był zawodnikiem Sampdorii od 2016 roku. Rozegrał w barwach tego klubu 132 mecze, w których strzelił 11 goli i zanotował 13 asyst. Dla porównania w Lechu Poznań na placu gry zameldował się 112 razy, zdobył 11 bramek i 15 razy asystował.

Polak z roku na rok się rozwijał, dzięki czemu zapracował na transfer. Wydaje się, że Torino to nieco lepszy klub od Sampdorii. Nieznacznie, ale jednak. W ostatnich pięciu sezonach były zespół Kamila Glika aż cztery razy znajdował się wyżej w ligowej tabeli. Z jednej strony żałujemy, że po reprezentanta naszego kraju nie zgłosił się klub pokroju Romy, który regularnie walczy o europejskie puchary, lecz z drugiej cieszymy się, że wyrobił sobie w Serie A naprawdę solidną markę.

KAROL LINETTY ZNOWU Z GIAMPAOLO

7,5 mln euro – tyle kosztował Karol Linetty. Trafił pod skrzydła Marco Giampaolo, z którym już pracował w Sampdorii. Polak podpisał czteroletni kontrakt z „Bykami”. Miał oferty również z Schalke 04 oraz Eintrachtu Frankfurt, jednak postanowił zostać we Włoszech, co nas nie dziwi.

Nowy sezon Serie A rozpocznie się 19 września.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!