Kamil Majchrzak w finale w Nottingham

Kamil Majchrzak rozegrał dzisiaj dwa spotkania i awansował do finału Challengera Nottingham 2. Co ciekawe, Polak przed tygodniem odpadł w pierwszej edycji tego turnieju w półfinale.

Kamil Majchrzak wygrał 2 mecze jednego dnia

Ze względu na odpady deszczu, mające się odbyć wczoraj ćwierćfinały zostały przełożone na sobotę. W ćwierćfinale Polak miał zmierzyć się z Denisem Kudlą. Spotkanie ostatecznie rozpoczęło się w sobotę o godzinie 12:00. To właśnie z Amerykaninem Kamil przegrał tydzień temu w półfinale. Tym razem do spotkania podszedł bardzo skupiony. Pierwszy set, który był bardzo wyrównany, rozstrzygnął się dopiero w tie-breaku. Lepszy w nim był Kudla, który powrócił od stanu 0-3, żeby ostatecznie wygrać 8-6. Drugi i trzeci set to już jednak bardzo solidna gra Polaka w ofensywie, mniej niewymuszonych błędów i bardziej skuteczny serwis. Poskutkowało to dwoma wygranymi partiami i ostatecznym zwycięstwem w całym meczu.

Kamil Majchrzak – Denis Kudla 6:7 (6), 6:4, 6:4

Dwie godziny po meczu ćwierćfinałowym Polak musiał rozegrać mecz półfinałowy. Na szczęście w podobnej sytuacji był również jego przeciwnik, który jednak mecz w 1/4 finału zakończył godzinę wcześniej. Jak się okazało Benjamin Bonzi nie okazał się ciężką przeszkodą na drodze do finału i nie był w stanie nawiązać walki z Majchrzakiem. Mecz trwał zaledwie godzinę i 5 minut, a Polak gładko ograł Francuza 6:3, 6:2.

Kamil Majchrzak – Benjamin Bonzi 6:3, 6:2

Alex Bolt rywalem w finale

Rywalem Kamila Majchrzaka w finale ATP Challenger Nottingham 2 będzie Alex Bolt. Australijczyk raczej słynie głównie z dobrego serwisu i dobrych występów w Australii, gdzie często otrzymywał dzikie karty do turniejów głównych. Bolt z pewnością będzie bardzo wymagającym rywalem, jednak jak najbardziej w zasięgu Kamila. W półfinale Australijczyk ograł faworyzowanego Mackenzie’go McDonald’a. Mecz odbędzie się już w niedzielę o godzinie 12:00. Liczymy na ostateczny triumf pochodzącego z Piotrkowa Trybunalskiego 25-latka!

OBSTAW MECZ MAJCHRZAK – BOLT

Turniej w ATP Challenger Nottingham 2 to zawody rozgrywane na kortach trawiastych. Pula nagród w tym roku wynosi 132 800 euro.