Jerzy Brzęczek zwolniony! Kto obejmie stanowisko selekcjonera?

Jerzy Brzęczek nie będzie dobrze wspominać popularnego „blue monday”. Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o zwolnieniu dotychczasowego selekcjonera reprezentacji Polski.

Zaskakujące stanowisko Zbigniewa Bońka

Jeszcze w listopadzie ubiegłego roku prezes PZPN, Zbigniew Boniek, zadeklarował swoje poparcie dla aktualnego selekcjonera i poinformował, że w najbliższym czasie nie dojdzie do zmiany na tym stanowisku. Argumentował to nietypowym okresem i trudnościami związanymi z pandemią koronawirusa. „To nie czas na skalpel” – mówił w wywiadzie. Najwyraźniej jednak doszło do istotnych zmian na tym froncie, ponieważ dziś rano – niecałe dwa miesiące od zapewnień, że zmiana selekcjonera nie jest planowana – na oficjalnej stronie związku poinformowano, że Jerzy Brzęczek przestaje pełnić funkcję trenera reprezentacji Polski.

Jerzy Brzęczek będzie mieć włoskiego następcę?

Media są niemal pewne, że funkcję selekcjonera obejmie zagraniczny trener. Zbigniew Boniek może wykorzystać swoje włoskie kontakty i zatrudnić szkoleniowca z najwyższej półki. W kontekście polskiej reprezentacji szczególną uwagę skupił Marco Giampaolo, który dopiero co został zwolniony z Torino. Były piłkarz AC Milan odnotowuje ostatnio słabsze lata pod kątem swojej kariery trenerskiej, lecz wcześniej z powodzeniem prowadził Sampdorię. Czy teraz przejmie stery w polskiej kadrze? Bukmacher BETFAN na takie zdarzenie oferuje kurs 2.5!

Zostaw komentarz

kod-sport-betfan