Jak obstawiać Esport? Poradnik dla typerów

Adrian Krawczyk

10 lipca 2023

ESPORTOWIEC

Esport to kategoria sportu, która w Polsce w ostatnich latach znacząco się rozwija. Coraz więcej osób, w szczególności młodych, interesuje się najpopularniejszymi rozgrywkami jak Counter Strike (CS:GO), League of Legends (LOL), czy Dota. Dodatkowo jest też spora grupa odbiorców zapewne niektórym mniej znanego Valorantu, Warcraftu czy Starcraftu. Dlatego też przygotowaliśmy dla Was artykuł, jak obstawiać Esport u bukmacherów, którego najlepiej wybrać i przede wszystkim, jak skutecznie obstawiać, aby na tym zarobić. 

Jak obstawiać zakłady na Esport?

Z naszego artykułu dowiesz się, jak obstawiać zakłady bukmacherskie na rozgrywki esportowe u bukmacherów. Wytłumaczy Ci także strategie, które możesz przyjąć w typowaniu poszczególnych rozgrywek, aby zminimalizować ryzyko utraty własnych środków finansowych,  a także nie popełniać prostych błędów, które mogą wiązać się z przegranymi kuponami. Sprawdzimy także, którego bukmachera wybrać do obstawiania Esportu, biorąc pod uwagę szerokości oferty, ilość zakładów, a także wysokość kursów.

Warto na wstępie zaznaczyć, że Esport można obstawiać tylko i wyłącznie u legalny polskich bukmacherów, a takim choćby jest Betfan, który posiada bardzo szeroką i rozbudowaną ofertę na zakłady w świecie e-gamingu. SPRAWDŹ OFERTĘ TUTAJ.

Zakłady bukmacherskie na Esport

Jako, że jak wspomnieliśmy postęp Esportu w Polsce poszedł znacząco do przodu, tak i bukmacherzy oferują bardzo dobrą ofertę związaną z wydarzeniami Esportowymi, czy to Counter Strikiem Global Ofensive, Dotą, czyli League of Legends. Dzięki temu oferta zakładów bukmacherskich jest rozbudowana i gracze mogą nie tylko obstawiać zakłady związane ze zwycięstwem w poszczególnych spotkania, ale mogą także między innymi grać ilość map, sumę zabójstw, ilość fragów zawodników, czy nawet wskazywać, który gracz okaże się lepszy pod względem liczby killi. Zakłady jakie można obstawiać z Esportu:

  • zwycięzca spotkania
  • ilość zabójstw zawodnika
  • ilość map w meczu
  • handicapy map
  • dokładny wynik
  • kto wygra poszczególną mapę
  • liczba eliminacji zawodnika: under/over
  • czy w meczu będzie ACE
  • liczba bomb
  • kto wygra poszczególną rundę

Jak pokazują statystyki liczba zakładów na Esportu z roku na rok zwiększa się, więc tendencja dalej powinna być rosnąca. Pamiętaj także, że jeżeli masz propozycję swoich zakładów związanych z Esportowymi wydarzeniami to takie propozycje możesz składać w Betfan w MyBet. Dzięki temu, jeżeli Twojego zakładu nie ma w ofercie może on się pojawić w przeciągu zaledwie kilkunastu minut w ofercie z dostępnością dla wszystkich graczy.

Gdzie obstawiać Esport?

Każdy polski bukmacher posiada w swojej ofercie ofertę na rozgrywki Esportowe. Najlepiej, jednak obstawiać typy związane z esportowymi wydarzeniami w Betfan Zakłady Bukmacherskie. Ten operator zakładów sportowych posiada dobrze rozbudowaną ofertę nawet na mniejsze turnieje, nie mówiąc o wyższej randze zawodach, gdzie rynek sięga nawet przeszło 500 selekcji. Dodatkowo wyróżnikiem Betfan jest wspominana możliwość utworzenia propozycji własnych zakładów. Jak obstawiać Esport? Poradnik dla typerów W Betfan Esport znajdziesz po lewej stronie – w Zakładce dyscypliny – tam możesz wybrać odpowiedni dla siebie sport, który chcesz obstawiać. Ważnym aspektem przy wyborze obstawiania Esportu jest także wysokość kursów, czyli to jaką marżę nakładają bukmacherzy. Właśnie jednymi z najwyższych współczynników kursowych na Esport może pochwalić się Betfan, który otwiera się na nowe rozwiązania i podąża za trendami, a takim niewątpliwie jest Esport. Dzięki temu typerzy mogą wygrywać więcej kasy na obstawianiu Esportu, ze względu na relatywnie nisko narzuconą marżę bukmacherską.

Bonusy bukmacherskie na obstawianie Esportu

Gracze także chętnie wybierają bonusy na pierwsze zakłady związane z Esportem. Te często znajdziesz w ofercie legalnego bukmachera BETFAN, który dla swoich graczy przygotował atrakcyjny pakiet powitalny w kwocie 300 zł. Wystarczy, że dokonasz pierwszego depozytu na konto w kwocie minimum 50 zł, a otrzymasz 2 razy tyle w bonusie! Pamiętaj o naszym kodzie SPORTBETFAN, który zapewni Ci dodatkowe 10 zł. Pamiętaj, że maksymalną kwotę jaką możesz odebrać to 300 zł przy wpłacie na poziomie 300 zł. Dodatkowo Betfan często oferuje specjalne Wyzwania Esportowe, w których do wygrania jest nawet 100-150 zł we freebatach, a także liczne promocje bukmacherskie, w których otrzymać można atrakcyjne bonusy od 10 zł do nawet 100 zł. Aby odebrać bonus wystarczy kliknąć w poniższy baner: Jak obstawiać Esport? Poradnik dla typerów

Obstawianie Esportu – na co zwrócić uwagę?

Jeżeli dopiero zaczynasz obstawiać e-sport to warto zapoznać się naszymi radami, w których uwagę skierujemy na główne aspekty, dzięki którym ograniczysz ryzyko przegranej. Przede wszystkim obstawiając Esport warto zwrócić uwagę na wysokość poszczególnych kursów. Im wyższy kurs, co za tym idzie niższa marża bukmacherska, tym wyższa wygrana. Przed przystąpieniem do obstawiania poszczególnych spotkań warto także zwrócić uwagę na formę zespołów – statystyki możesz sprawdzać na różnych portalach w internecie. Jeżeli dany zespół ostatnio nie wygrywał spotkań typ na ich wygraną z pewnością będzie obarczony większym ryzykiem niż zagranie na zespół, który posiada passę zwycięstw.

4 rady na obstawianie Esportu

Oczywiście obstawianie Esportu nie różni się praktycznie niczym od typowania innych dyscyplin sportowych, jak choćby najpopularniejsza piłka nożna, tenis czy siatkówka. Gry gaminogowe mają jednak swoje wyróżniki, a my przygotowaliśmy dla Was 4 rady, dzięki którym obstawianie Esportu stanie się nieco łatwiejsze.

Ustal budżet

Jak wiadomo najlepiej na start obstawiania warto ustalić budżet, który ewentualnie możemy przegrać, a „nas nie zaboli”. Przykładowo możemy ustalić budżet miesięczny np. na 500 zł, który przeznaczamy na obstawianie Esportu – pamiętaj, aby tak dobrać wysokość budżetu, że nawet jeżeli go przegrasz nie ucierpią na tym np. Twoje wydatki na opłaty domowe. Ważne – jeżeli np. po 3 tygodniach obstawiania przegrałeś swój ustalony budżet nie graj dalej na siłę – zrób przerwę i obstawiaj w nowym miesiąc z nowym budżetem.

Analizuj wyniki poprzednich meczów

Ważne jest, aby przed przystąpieniem do obstawiania meczów Esportowych sprawdzić dokładnie do ilu wygranych map będzie odbywać się spotkanie, formę poszczególnych zespołów, zawodników, a także jakie kolejne mecze czekają dany zespół – to z kim zagrają np. w kolejnej kolejce również może mieć znacznie, albowiem jednemu zespołowi może na przykład zależeć bardziej na zwycięstwie w pierwszym meczu, aby w drugim dać szansę zagrać młodszym zawodnikom.

Bądź obeznany w zasadach

Pamiętaj, że znajomość zasad danego Esportu jest bardzo ważnym aspektem. Zanim zaczniesz obstawiać, warto poświęcić trochę czasu na naukę gry. Poznaj strategie poszczególnych zespołów, na których mapach grają lepiej, na których gorzej, a także jakie turnieje są przed danym zespołem.

Sprawdzaj analizy ekspertów

W przypadku, gdy dopiero zaczynasz swoją przygodę z obstawianiem Esportu warto na początku podeprzeć się analizami eksportów. Dzięki nim będziesz mógł dowiedzieć się co obstawiają, ale także wyczuć, gdzie widzą potencjał w danym meczu. Z dalszym wdrożeniem się analizy mogą być tylko podpórką dla Twoich typów, natomiast na początek warto czytać i bazować na ekspertach. Takie analizy znajdziesz między innymi na naszym portalu Sport Betfan w sekcji Esportowej.

Czy można wygrać na obstawianiu Esportu?

Zdecydowanie na obstawianiu Esportu można wygrać u bukmachera. Przede wszystkim jednak, aby sięgnąć po kasę u bukmachera trzeba mieć chłodną głowę i zdrowy rozsądek. Pamiętaj dwie złote zasady – jak wygrasz kasę nie obstawiaj za całość od razu kolejnego kuponu tylko podziel depozyt na części. Jeżeli przegrasz jeden, dwa lub trzy kupony pod rząd zrób sobie kilka dni odpoczynku. Ochłoń i podjedź w kolejnych dniach do obstawiania z zimną głową zapominając o poprzednich ewentualnych przegranych.

Autor tekstu

Adrian Krawczyk

Pasjonat piłki nożnej od młodu. Później sam próbował swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych. Teraz największy pasjonat piłki nożnej, kolarstwa oraz skoków narciarskich. Wszechstronność w sporcie to mój atut - śledzę praktycznie wszystko, co jest możliwe - od darta, przez esport, aż po topowe mecze piłkarskie.

Najnowsze wpisy