Pobierz aplikację betfan na telefon
Ile zarabia Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo od początku tego sezonu reprezentuje barwy Manchesteru United. Od zawsze był jednym z najlepiej zarabiających sportowców na świecie. Ile zarabia żywa legenda piłki nożnej?

Transfer Ronaldo do Manchesteru United

Cristiano Ronaldo przeniósł się w minionym okienku transferowym do Manchesteru United. O tym, że Portugalczyk zmieni barwy klubowe mówiło się od dawna. Usługami jednego z najlepszych piłkarzy w historii piłki nożnej miał być zainteresowany Real Madryt, ale mało kto wierzył w doniesienia na temat transferu Portugalczyka. Sytuacja szybko nabrała jednak tempa i Cristiano Ronaldo dołączył do Manchesteru United. Czerwone Diabły zapłaciły za 36-latka 20 milionów euro.

Ile Cristiano Ronaldo zarabia w Manchesterze United?

20 milionów euro jakie Manchester United zapłacił Juventusowi to nie jedyna kwota jaką musieli wydać włodarze, aby ściągnąć Cristiano Ronaldo. Portugalczyk jest na topie od wielu lat, dlatego i jego pensja jest bardzo wysoka. 36-latek podpisał z klubem dwuletni kontrakt. Jego pensja będzie wynosić aż 480 tysięcy funtów tygodniowo, co w przeliczeniu na naszą walutę dawałoby prawie 2 600 000 złotych. Roczna pensja Cristiano wyniesie więc około 25 milionów funtów rocznie. Jest najlepiej zarabiającym zawodnikiem Manchesteru United. Za spełnienie umowy otrzyma więc 50 milinów funtów.

Inne zarobki Cristiano Ronaldo

Piłka nożna nie jest jedynym źródłem dochodów Cristiano Ronaldo. Rozpoznawalność Portugalczyka także pozwala mu nieźle zarobić. Na Instagramie ma na dzień dzisiejszy aż 355 milionów followersów. Według firmy Hopper HQ Cristiano Ronaldo może żądać od reklamodawców aż 1.2 miliona funtów za jeden post na swoim profilu. To najwięcej ze wszystkich celebrytów. Portugalczyk inwestuje także w branżę hotelarską. Jest współwłaścicielem sieci hoteli Pestana CR7.

Według Forbesa Cristiano Ronaldo zarobił od 1 maja 2020 roku do 1 maja 2021 roku aż 117 milionów dolarów. Na tę kwotę złożyła się pensja byłego już klubu Portugalczyka – Juventusu, prowadzone biznesy oraz liczne kontrakty reklamowe. 70 milionów dolarów CR7 zarobił dzięki Starej Damie, a pozostałe 47 milionów Portugalczyk otrzymał dzięki umowom sponsorskim i prowadzonym biznesom.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!