Iga wygrywa i w 3. rundzie zagra z Ash Barty

Kamil Błaszczyk

02 maja 2021

Iga wygrywa i w 3. rundzie zagra z Ash Barty

Iga Świątek rozgrywa pierwszy w tym sezonie turniej na kortach ziemnych. Po dwóch pewnych wygranych, w 3. rundzie Polka zagra z liderką światowego rankingu – Ashleigh Barty. Zapraszam na podsumowanie zwycięskich meczów oraz zapowiedź hitowego starcia. 

  • Spacerek z Riske 
  • Wygrana z Siegemund 
  • Ashleigh Barty na drodze do ćwierćfinału 

Iga Świątek – Alison Riske (6:1, 6:1)

Godzinę i 8 minut – tyle zaledwie trwał pierwszy mecz Igi Świątek w tym sezonie na kortach ziemnych. Polka gładko poradziła sobie z Alison Riske w dwóch setach. Amerykanka w trakcie pojedynku nie miało kompletnie nic do powiedzenia. Od początku do samego końca grę prowadziła Iga i w żadnym momencie meczu nie była zagrożona. Właśnie takiego powrotu no korty ceglane oczekiwali wszyscy kibice!

Iga Świątek – Laura Siegemund (6:3, 6:3)

W kolejnym meczu na turnieju WTA w Madrycie, Iga również była faworytką, jednak jasne było, że będzie to o wiele trudniejsze spotkanie niż w 1. rundzie. Laura Siegemund zdecydowanie preferuje grę na nawierzchni ziemnej. Pierwszy set rozpoczął się od przełamania dla Polki i bez większych problemów Iga doprowadziła do zwycięstwa w pierwszej odsłonie. Drugi set był z kolei bardzo emocjonujący. Świątek prowadziła już 3:0, jednak Niemka szybko odrobiła stratę i wyrównała stan seta. Zrobiło się nerwowo, jednak Polka szybko wróciła na najwyższe obroty i w kolejnym gemie przełamała Siegemund. W 9. gemie Niemka obroniła aż 10 match pointów, co jest rzadko spotykane na tym poziomie, jednak przy jedenastym popełniła niewymuszony błąd i tym samym Iga Świątek po godzinie i 41 minutach awansowała do kolejnej rundy.

Iga Świątek – Ashleigh Barty (03.05)

Przedwczesny finał – tak wiele osób określa to spotkanie i moim zdaniem jak najbardziej słusznie. W 3. rundzie spotykają się ze sobą dwie pretendentki do wygrania tunieju w Madrycie. Ash Barty jest obecnie liderką światowego rankingu WTA i to ona będzie minimalną faworytką tego spotkania, jednak Iga pokazywała już w zeszłym sezonie, że na kortach ceglanych jest w stanie wygrać dosłownie z każdym. Dobrym typem na ten mecz może być obstawienie sporej liczby gemów, ponieważ jest duża szansa aby rywalizacja rozstrzygnęła się dopiero w trzecim secie. Mecz jest zaplanowany na poniedziałek na korcie centralnym. Spotkanie będzie można śledzić na antenie Canal + Sport.

Proponowany typ: Powyżej 20.5 gemów
OBSTAW W BETFAN – kurs 1.67

Mutua Madrid Open to turniej rozgrywany na kortach ceglanych zaliczany do cyklu WTA 1000. Pula nagród w tym roku wynosi 2 549 105 euro, natomiast zwyciężczyni zgarnie 315 160 euro.

Autor tekstu

Kamil Błaszczyk

Redaktor naczelny Sport Betfan

Najnowsze wpisy