Iga Świątek – Magda Linette: Typy, kursy, transmisja 04.10 | Pekin WTA

Wojciech Sikora

03 października 2023

Iga Świątek

Wielokrotnie w turniejach WTA było bardzo blisko tego, by Iga Świątek spotkała się z Magdą Linette. Nigdy jednak nie było nam dane oglądać takiego spotkania, aż do dziś. Po znakomitej dyspozycji obu naszych zawodniczek w pierwszych rundach, będziemy mogli po raz pierwszy obejrzeć ich bezpośrednie starcie. Oczywiście to Raszynianka będzie w tym starciu sporą faworytką, jednak nie jest w chwili obecnej w najlepszej formie. Jak wykorzysta to Poznanianka? Zapraszam na zapowiedź i typy meczu Iga Świątek – Magda Linette.

Iga Świątek – Magda Linette: Typy bukmacherskie

Po US Open Polka zrobiła sobie ponad 20-dniową przerwę od tenisa i wróciła w ubiegłym tygodniu gdzie sprawdziła się w Tokio. Tam po bardzo niepewnej, choć wygranej 2:0, pierwszego starcia z Hontamą, spotkała się z Kudermietową. Rosjanka dotychczas nie ugrała nawet seta w czterech poprzednich meczach, a tu trafiła z formą idealnie i wygrała 2:1. Iga miała znów kilka dni, by pomyśleć o zmianie swojej gry i poprawie kilku gorszych aspektów i dziś rozpocznie rywalizację w Pekinie. Pierwsza runda poszła Idzie bardzo dobrze, choć nie obyło się bez problemów z serwisem. Mimo wszystko wygrana 6:4 i 6:3 z Sarą Sorribes Tormo może cieszyć. Iga ponownie okazała się lepsza w dwóch setach od swojej rywalki. Z kolei Magda spędziła na korcie dosłownie minuty, po tym jak przy wyniku 3:! skreczowała Jennifer Brady.

Koniec sezonu to znaczna zwyżka formy po stronie Linette, która doszła do finału w Guangzhou, a w Pekinie pokonała Azarenkę. Również była bardzo bliska rewanżu nad Jennifer Brady, za tegoroczny US Open, jednak Amerykanka musiała oddać mecz przy stanie 1:3. Teraz Polka zmierzy się ze swoją rodaczką, czyli z nikim innym tylko Igą Świątek. Na takie starcie warto było czekać, a w obecnej dyspozycji Raszynianki i zwyżkowej formie Poznanianki, można się spodziewać dość wyrównanego boju. Typuję w tym pojedynku co najmniej 18 gemów.

1.70

POWYŻEJ 17.5 GEMÓW

betfan

Iga Świątek - Magda Linette: Kursy bukmacherskie

Tym razem również Iga Świątek jest typowana w roli zdecydowanej faworytki, a kurs na to, że to ona odniesie zwycięstwo wynosi 1.06. Magda Linette wystąpi więc w roli underdoga, a mnożnik na jej triumf to aż 8.40. Warto przyjrzeć się również zakładowi, na wygraną Poznanianki z handicapem gemowym +7.5 po kursie 1.45.

Iga Świątek - Magda Linette: Gdzie oglądać? Transmisja

Mecz 1/8 finału z udziałem Igi Świątek, która zagra z Magdą Linette, odbędzie się 4 października o godzinie 10:00. Wszystkie zmagania w ramach tegorocznego Pekin WTA, będzie można śledzić, z polskim komentarzem, na kanałach Canal + Sport. Zobaczymy tam oczywiście spotkania zarówno Pań, jak i Panów. Poza transmisją w telewizji, będzie można śledzić przebieg turnieju na  platformie Canal + Online.  Relację live można również śledzić na sport.betfan.pl:

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy