Iga Świątek – Łesia Curenko: typy, kursy, zapowiedź | 05.06 Roland Garros

Wojciech Sikora

04 czerwca 2023

Iga Świątek
Iga Świątek w kolejnym swoim meczu na French Open, ponownie ograła rywalkę do zera. Tym razem jednak w dwóch setach, dominując w pełni Xinyu Wang. Teraz Polka zmierzy się o ćwierćfinał z Łesią Curenko, która wyeliminowała tutaj Krejcikovą i Andreescu. Ostatni swój przegrany mecz Ukrainka miała w Rzymie, właśnie z naszą reprezentantką. Wtedy ugrała tylko dwa gemy, czy dziś będzie w stanie zrobić coś więcej?   Zapraszam na zapowiedź i typy spotkania Iga Świątek – Łesia Curenko.

Iga Świątek – Łesia Curenko: Zapowiedź

Iga Świątek wraca na paryskie korty, by bronić tytułu sprzed roku, co według bukmacherów jest niemal pewne. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku przez cały turniej straciła zaledwie jednego seta. W tym roku ma już za sobą pewną wygraną z Cristiną Bucsą, gdzie po cięższym premierowym secie 6:4, drugi zamknęła 6:0. Dokładnie takim samym rezultatem zakończyła 1/32, gdzie pokonała Claire Liu. Jeszcze lepiej zaprezentowałą się z Xinyu Wang, która odprawiła na przysłowiowym „rowerku”, czyli 6:0, 6:0.
Po świetnych trzech pierwszych meczach, Polka wchodzi w decydującą fazę. Dziś zmierzy się o ćwierćfinał z Lesią Curenko, która w tym turnieju prezentuje się naprawdę nieźle i na ten moment wyrównała już swój najlepszy występ na RG, czyli 4 runda. Tutaj ma już za sobą wygraną chociażby z Krejcikovą, a w ubiegłej rundzie Andreescu. Ukrainka najprawdopodobniej nie zabawi w Paryżu już za długo, bowiem Polka w takiej formie, powinna ją ograć w podobnym wyniku co w Rzymie. Wtedy było to 6:2, 6:0.

Iga Świątek - Łesia Curenko: Typ

1.51

PONIŻEJ 17,5 GEMÓW

betfan

Choć Łesia wydaje się być w bardzo dobrej formie, a przy swojej grze i trzymaniu piłki w korcie, staje się bardzo niewygodna. Mimo wszystko Polka nie daje takim zawodniczkom zbytnio pograć i szybko kończyć swoje akcje. Moim zdaniem dziś także nie będziemy zbyt długo śledzić poczynań Igi. Typuje dziś poniżej 17,5 gemów.

Iga Świątek - Łesia Curenko: Transmisja, gdzie oglądać?

Mecz 1/8 finału z udziałem Igi Świątek, która zagra z Łesią Curenko, odbędzie się 5 czerwca o godzinie 14:30. Transmisję z tego turnieju będzie można zobaczyć na kanale Eurosport 1 lub w serwisie Eurosport Player i Polsat Box Go. Relację live można również śledzić na sport.betfan.pl. Relacja do oglądania znajduje się poniżej:

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy