Iga Świątek – Kaja Juvan: Typy, kursy, transmisja 01.09 | US Open

Wojciech Sikora

31 sierpnia 2023

Iga Świątek
Iga Świątek jest jedyną reprezentującą nas tenisistką w trzeciej rundzie US Open. Polka znakomicie rozegrała dwa pierwsze starcia, co pozwoliło jej zaoszczędzić sporo sił na resztę turnieju. Teraz zmierzy się z Kają Juvan, czyli swoją bardzo dobrą znajomą z juniorskich lat. Słowaczka nie poprowadziła swojej kariery, tak jak Raszynianka, ale wciąż potrafi być bardzo groźna na korcie. Czy będzie w stanie powalczyć z naszą reprezentantką? Zapraszam na zapowiedź i typy spotkania Iga Świątek – Kaja Juvan.

Iga Świątek – Kaja Juvan: Typy bukmacherskie

Raszynianka, po okresie gry na kortach trawiastych, powróciła na twardą nawierzchnie, by przygotować się do US Open. Pierwszy turniej rozegrała w Warszawie, gdzie odniosła triumf bez starty seta. Później przeniosła się do Ameryki Południowej, by zagrać w Montrealu i Cincinnati. W obu przypadkach pokazała się naprawdę z dobrej strony, choć zabrakło kropki nad „i”, bowiem oba turnieje kończyła w półfinale. Teraz zagra w US Open, o kolejny tytuł wielkoszlemowy i przede wszystkim obronę 2000 punktów. Tę zaczęła znakomicie, od wygranej 6:0, 6:1 przeciwko Peterson. Pół godziny dłużej zajęło jej rozprawienie się z Darią Saville, lecz z nią także nie miała większych problemów.
Słowaczka awansowała do drabinki głównej, dzięki znakomitej postawie w eliminacjach. Obie poprzednie rundy także zagrały na bardzo dobrym poziomie, choć miewała już znacznie większe problemy, w kluczowych momentach. Takich na pewno będzie sporo od samego początku przeciwko Idze Świątek i raczej będzie jej ciężko, przy swoich umiejętnościach być w nich lepszą. Moim zdaniem Iga zdominuje rywalkę od samego startu i pierwszy set zakończy się w mniej niż 9 gemach.

1.66

PONIŻEJ 8.5 GEMÓW

W PIERWSZYM SECIE

betfan

Iga Świątek - Kaja Juvan: Kursy bukmacherskie

Iga Świątek jest w tym pojedynku stawiana w roli zdecydowanej faworytki, a kurs na to, że ona odniesie zwycięstwo wynosi 1.01. Kaja Juvan naturalnie jest więc stawiana znacznie niżej, a mnożnik na jej triumf to aż 13.50. Warto przyjrzeć się również zakładowi, że którykolwiek set zakończy się do zera, po kursie 3.60.

Iga Świątek - Kaja Juvan: Gdzie oglądać? Transmisja

Mecz 1/16 z udziałem Igi Świątek, która zagra z Kają Juvan, odbędzie się 1 września o godzinie 17:00. Wszystkie zmagania w ramach tegorocznego US Open, będzie można śledzić, z polskim komentarzem, na kanałach Eurosport 1 i Eurosport 2. Zobaczymy tam oczywiście spotkania zarówno Pań, jak i Panów. Poza transmisją w telewizji, będzie można śledzić przebieg turnieju na  platformie Polsat Box Go i w Playerze.  Relację live można również śledzić na sport.betfan.pl:

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy