GP Węgier: Kubica przed Giovinazzim – piątkowe treningi

Robert Kubica wziął w piątek udział w jednej z dwóch zaplanowanych na ten dzień sesji. Zapoznaj się z podsumowaniem obu treningów o GP Węgier.

GP Węgier: Kubica przed Giovinazzim

Dla Roberta Kubicy był to trzeci raz w tym sezonie, kiedy zasiadał za kierownicą Alfy Romeo. Polak przejechał 23 okrążenia i uzyskał czas lepszy od Giovinazziego, który zgłosił problemy techniczne i zakończył rywalizację na ostatnim miejscu. Kubica znalazł się także przed Nikitą Mazepinem. Nasz reprezentant stracił do lidera aż 3,084 sekundy, co na tak krótkim torze jest ogromną różnicą. Robert prowadził bolid pierwszy raz od ponad miesiąca, co może tłumaczyć nieco słabszy wynik.

GP Węgier: 1. trening

W pierwszym treningu najlepszy okazał się Max Verstappen. Holender przejechał 21 okrążeń i o 0,061 sekundy znalazł się przed Valtterim Bottasem. Wysoko uplasowali się Carlos Sainz i Pierre Gasly, zajęli odpowiednio czwarte i piąte miejsce. Najwięcej okrążeń przejechał wspomniany Francuz z Alpha Tauri oraz Daniel Ricciardo, który uplasował się na odległej 14. pozycji. Swój bolid w trakcie sesji rozwalił Japończyk Yuki Tsunoda.

Wyniki 1. treningu:

GP Węgier: 2. trening

Podczas drugiego treningu nie oglądaliśmy już Roberta Kubicy. Najszybszy tym razem był Valtteri Bottas, a tuż za Finem uplasował się Lewis Hamilton. Trzeci był Max Verstappen, który do lidera stracił prawie 0,3 sekundy. Na odległych lokatach były McLareny i Ferrari, ale trzeba pamiętać, że są to jedynie treningi. Na wysokim czwartym miejscu znalazł się Esteban Ocon, który w ostatnich paru wyścigach jest cieniem Fernando Alonso. Podczas pomiarów prędkości okazało się, że najszybszymi bolidami są Alfy Romeo.

Wyniki 2. treningu:

Zapoznaj się z zapowiedzią weekendu na Hungaroring, a także obstaw GP Węgier w BETFAN.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!