FC Barcelona. Gdzie oglądać mecze ligowe i pucharowe?

Redakcja

01 października 2020

FC Barcelona

Fani piłki nożnej nie mają łatwo, jeżeli chodzi o transmisje wszystkich spotkań w sezonie. Jeżeli twoją ulubioną drużyną jest FC Barcelona, mecze w różnych rozgrywkach oglądać musisz w kilku źródłach. Wiąże się to często z dodatkowymi kosztami. Gdzie oglądać poszczególne spotkania na żywo w telewizji i internecie? W jakich przypadkach możliwe jest to za darmo?

Z artykułu na temat transmisji meczów FC Barcelony dowiesz się:

Gdzie oglądać ligowe mecze FC Barcelony?

Odpowiedź na pytanie gdzie oglądać mecze FC Barcelony rozpocznijmy od rozgrywek ligowych. Do końca sezonu 2020/2021 prawa do transmisji La Liga Santander posiadają w Polsce dwie stacje: Eleven Sports oraz Canal+. Ze względu na sporą popularność tych rozgrywek w Polsce, władze ligi hiszpańskiej liczą sobie słono za ich udostępnianie. Dlatego też obie stacje podzieliły się prawami i mogą pokazywać na wyłączność po 5 spotkań każdej kolejki, a w obu z nich zobaczymy też El Clasico między Realem i Barceloną.

W jaki sposób zyskać dostęp do Eleven Sports oraz Canal+? Przez internet za 15,90 zł miesięcznie wykupimy dostęp do pakietu czterech kanałów Eleven Sports, które wyświetlać możemy przez przeglądarkę, Samsung Smart TV lub na urządzeniach przenośnych z Androidem lub systemami Apple. Oferta sportowa Canal+ online wyceniona jest z kolei na 50 zł miesięcznie. Dzięki niej obejrzymy jednak nie tylko pięć wybranych spotkań z każdej kolejki, ale wszystkie – oprócz kanałów sportowych stacji w cenie tej dostajemy dostęp również do Eleven Sports. To także jedyna opcja na obejrzenie FC Barcelony w Champion’s League za darmo, gdyż wykupując dostęp przez internet możemy bez zobowiązań zdecydować się na pierwszy miesiąc próbny.

Mecze Barcelony na żywo obejrzymy również w telewizji. Jeżeli nie mamy Canal+ z pakietem sportowym, bardzo możliwe, że będziemy zmuszeni do wykupienia dwóch oddzielnych usług. Ile one kosztują? Ceny prezentują się dość podobnie u wszystkich operatorów, ale często mamy do czynienia z promocjami.

  • Netia – pakiet Canal+ Prestige za 49,99 zł oraz pakiet Eleven Sports za 10 zł za miesiąc
  • Orange – pakiet Canal+ Prestige za 49,99 zł (pierwsze 3 miesiące 0 zł) oraz pakiet Eleven za 15 zł za miesiąc (plus pierwszy gratis)
  • UPC – pakiet Canal+ Prestige za 49,99 zł za miesiąc oraz pakiet Mega Sport Eleven za 15 zł za miesiąc
  • Vectra – pakiet Canal+ Prestige za 49,99 zł (pierwsze 4 miesiące 24,99 zł) oraz pakiet  Eleven za 14,99 zł (pierwsze 4 miesiące 7,49 zł)

Zawsze warto jednak podpytać sprzedawcę, czy w danym momencie oba pakiety nie są czasami dostępne w którejś ofercie zbiorczej. Te bywają tańsze.

Puchar Króla na żywo obejrzymy za darmo!

Przez jakiś czas Puchar Króla nie był dostępny w Polsce w ogóle. Na całe szczęście prawa transmisji do końca sezonu 2020/2021 uzyskało jakiś czas temu TVP Sport. Oznacza to, że mecze FC Barcelona w krajowym pucharze jeszcze co najmniej rok obejrzymy bez problemów online i za darmo. Jak to zrobić?

Przez internet mamy do wyboru stronę TVP Sport oraz aplikację mobilną. Ta druga umożliwi nam komfortowe oglądanie spotkań w Pucharze Króla także podczas podróży. Dodatkowo telewidzowie obejrzą Copa del Rey na kanałach Telewizji Polskiej. Zazwyczaj będzie to TVP Sport, ale najciekawsze spotkania mogą być transmitowane nawet w TVP1.

FC Barcelona co sezon gra w Lidze Mistrzów. Gdzie obejrzeć te rozgrywki?

Nie licząc przedsezonowych występów w meczach towarzyskich, listę spotkań FC Barcelony uzupełniają rozgrywki Ligi Mistrzów. Duma Katalonii często wybierana jest do pokazów w TVP. Publiczny nadawca regularnie wykupuje prawa do prezentowania najciekawszych pojedynków w Champion’s League. Dawno jednak minęły już czasy, gdy wtorkowe i środowe wieczory na sto procent oznaczały piłkarską ucztę w telewizji publicznej. Fani Barcy, chcący mieć pewność zobaczenia swojej ulubionej drużyny w najbardziej prestiżowych rozgrywkach europejskich, muszą zainteresować się kolejnym pakietem.

Prawa do wyświetlania wszystkich spotkań Ligi Mistrzów w sezonie 2020/2021 należą do Polsatu. Aby oglądać je w telewizji, musimy mieć dostęp kanałów z rodziny Polsat Sport, w tym Polsat Sport Premium. Jak wygląda to w przypadku oferty poszczególnych operatorów?

  • W ofercie Cyfrowego Polsatu znajdują się one w pakiecie Rodzinny HD, który kosztuje 60 zł (0 zł przez pierwsze 3 miesiące).
  • W Canal+ są częścią pakietu sportowego za 109,99 zł miesięcznie.
  • W ofercie Vectry znajdziemy tylko Polsat Sport w pakiecie srebrnym za 34,99 zł (pierwsze 4 miesiące 17,49 zł), Polsat Sport Premium jest niestety niedostępny.
  • W UPC będziemy mogli dokupić dodatkowy pakiet Polsat Sport Premium z sześcioma kanałami Polsatu. Dopłacimy za niego 19,99 zł miesięcznie.
  • W Netii pełen pakiet Dla Fanów Sportu z dodatkowym internetem 300 Mb/s kosztuje z kolei 90 zł miesięcznie.

Znacznie łatwiej mają fani Barcelony, którzy chcą oglądać mecze ulubionej drużyny w Lidze Mistrzów przez internet. Pakiet Polsat Sport Premium na platformie ipla wykupić można na 30 dni za 40 zł. Jeśli nie chcemy bawić się w comiesięczne odnawianie, dostęp do wszystkich transmisji do 30.06.2021 r. kosztował będzie nas 360 zł.

Autor tekstu

Najnowsze wpisy