Euro 2024. Grupa F: Typy, terminarz, tabela, wyniki

Wojciech Sikora

25 czerwca 2024

W grupie C na Euro 2024 wystąpią 2 ekipy z wyższej półki oraz 2 drużyny aspirujące o coś większego dla siebie do wywalczenia podczas Euro 2024. Niewątpliwie mamy głównego faworyta, czyli Anglię, ale także nieobliczalną i zawsze mocną Danię. Dodatkowo wydaje się, że mamy także być może czarnego konia turnieju, czyli reprezentację Serbii oraz jak się przewiduje Słowenię, która nie powinna odegrać większej roli w tej grupie, choć jakiś punkt urwać może.

Grupa F: Portugalia, Czechy, Turcja, Gruzja

Spotkanie w tej grupie odbywać się będą na trzech stadionach, a ostatnią kolejkę reprezentacje rozegrają 25 czerwca. Sprawdź terminarz, wyniki i skład grupy A, a także typy na poszczególne mecze i awanse.

Obstawiaj Euro 2024

Euro 2024: Terminarz i wyniki w grupie F

Spotkania w grupie F rozpoczną się jako ostatnie, bowiem dopiero 18. czerwca. Pierwszy mecz w tej grupie nastąpi, więc trzy po otwarciu Euro. Pierwszym spotkaniem grupy C będzie starcie Turcji z Gruzją. Trzy godziny na boisku w Lipsku wyjdzie Portugalia, czyli faworyt grupy, który podejmie na samym początku reprezentację Czech. Ostatnie dwa mecze będą rozgrywane w jednym czasie 26 czerwca o 21:00. Portugalia zagra wtedy z Gruzją, a mecz Czechów z Turcji może zaważyć o ich dalszych losach.

REPREZENTACJE W GRUPIE F:

18 czerwca, 18:00 Turcja – Gruzja Signal Iduna Park w Dortmundzie TVP
18 czerwca, 21:00 Portugalia – Czechy Red Bull Arena w Lipsku TVP
22 czerwca, 15:00 Gruzja – Czechy Volksparkstadion w Hamburgu TVP
22 czerwca, 18:00 Turcja – Portugalia Signal Iduna Park w Dortmundzie TVP
26 czerwca, 21:00 Gruzja – Portugalia Veltins-Arena w Gelsenkirchen TVP
26 czerwca, 21:00 Czechy – Turcja Volksparkstadion w Hamburgu TVP

Euro 2024: tabela grupa F

Faworytem grupy F jest zdecydowanie Portugalia – czyli triumfator z 2016 roku. Drugie miejsce powinno przypaść Czechom, bądź Turcji, choć nieco wyżej stawia się szanse tych drugich. Na straty spisana jest natomiast Gruzja, która zagra po raz pierwszy na tak dużej imprezie. Do głównej imprezy dostali się po barażach, co i tak jest dla nich ogromnym sukcesem.

Miejsce Drużyna Mecze Punkty Wygrane Remisy Przegrane Bramki zdobyte Bramki stracone Bilans bramkowy
1. Portugalia 3 6 2 0 1 5 3 2
2. Turcja 3 6 2 0 1 5 5 0
3. Gruzja 3 4 1 1 1 4 4 0
4. Czechy 3 1 0 1 2 3 5 -2
 1. Liczba punktów;
 2. Bilans bramkowy;
 3. Liczba goli strzelonych;
 4. Liczba punktów uzyskana w meczach bezpośrednich;
 5. Bilans bramek uzyskany w meczach bezpośrednich;
 6. Liczba goli strzelonych w meczach bezpośrednich;
 7. Klasyfikacja fair play z wszystkich meczów grupowych (ranking odnoszący się do jednego zawodnika):
  • Żółta kartka: –1 punkt,
  • Dwie żółte kartki: –3 punkty,
  • Czerwona kartka: –4 punkty,
  • Żółta i czerwona kartka: –5 punktów;
 8. Losowanie.

Euro 2024: Grupa F – kto wyjdzie z grupy? Typy

Szanse Czech w grupie F – typy

Betfan logo
CZECHY AWANSUJĄ
Kurs 1.72
Zagraj już teraz

Czesi pokazali swoją grą w eliminacjach, że mogą zagrozić każdemu. Posiadają w swoim składzie wielu utalentowanych graczy, a trener sukcesywnie od kilku miesięcy układa tę drużynę coraz lepiej. Pokazali to nie tylko w eliminacjach, ale również w sparingach z Norwegią czy Armenią. W obu przypadkach to oni przejęli inicjatywę i starali się kontrolować przebieg meczu. W starciu z Gruzją nie powinni mieć najmniejszych problemów, a mecz z Turcją także powinien iść pod ich dyktando. Moim zdaniem będą druga drużyną w tabeli i wraz z Portugalią awansują do kolejne fazy.

Szanse Turcji w grupie F – typy

Betfan logo
TURCJA NIE AWANSUJE
Kurs 3.50
Zagraj już teraz

W teorii Turcja jest drugą siłą tej grupy, choć głównie jest to ze względu na wygraną grupę, gdzie rywalizowali z Chorwacją, czy Walią. Niemniej jednak trafili idealnie z formą na te eliminacje i mieli również dużo szczęścia. W tym roku ich spotkania nie wyglądało już tak obiecująco, a porażka z Węgrami 0:1, czy pogrom Austrii 1:6, bardzo obnażyły słabości Turków. Moim zdaniem ich gra nie powinna zaskoczyć niczym szczególnym Portugalii ani też Czechów. Moim zdaniem po fazie grupowej pożegnamy się właśnie z Turcją.

Szanse Portugali w grupie F – typy

Betfan logo
PORTUGALIA WYGRA GRUPĘ F
Kurs 1.41
Zagraj już teraz

Największy faworyt tej grupy to właśnie Portugalia, które wygrywała tę imprezę w 2016 roku. Od lat prezentują futbol na najwyższym poziomie i dzięki temu na głównych imprezach potrafią osiągnąć naprawdę wiele. W trakcie kwalifikacji nie dali szans żadnej z ekip i wygrali wszystkie dziesięć spotkań, które przyszło im rozegrać. Łączny ich bilans wyniósł 36:2. Mogą być równie zadowoleni z losowania grup, ponieważ żadna z wymienionych tutaj, nie powinna sprawić im większego zagrożniea. Typuję ich wygraną całej grupy F.

Szanse Gruzji w grupie F – typy

Betfan logo
GRUZJA NIE AWANSUJE
Kurs 1.57
Zagraj już teraz

Sam udział na EURO 2024, to dla Gruzji ogromny sukces. Nigdy nie przydarzyło im się grać na tak dużym, międzynarodowym turnieju i na pewno każdy mecz będzie dla kibiców świętem. Zdecydowanie są tutaj najsłabszym ogniwem i wróży im się nawet zakończenie fazy grupowej bez jednego punktu. Typuję, że nie awansują do kolejnej fazy.

Euro 2024. GRUPA F: TRANSMISJA W TV I ONLINE

Wszystkie mecze mistrzostw Europy w piłce nożnej będą transmitowane w Polsce w Telewizji Polskiej. Wszystkie spotkania grupy F także będą transmitowane w otwartym paśmie, a także w internecie na stronie sport.tvp.pl.

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy