Pobierz aplikację betfan na telefon
Euro 2024: Czechy składy, kadry, gwiazdy, trener, szanse/typy

Z pewnością w miejsce reprezentacji Czech to właśnie mogła być polska reprezentacja. Jest jednak tak jak jest i to właśnie Czesi mają szanse na powtórkę dobrego Euro dla siebie jakie ostatni raz miało miejsce w 2016 roku. Na co stać reprezentację Czech? Kto jest gwiazdą kadry czeskiej, a także jakie są przewidywania i typy związane z grą Czechów na mistrzostwach Europy w Niemczech? Tego wszystkiego, a także kilku innych faktów dowiecie się z poniższego tekstu.

EURO 2024: SKŁAD Czechów NA MISTRZOSTWA EUROPY W NIEMCZECH

Z pewnością choć kadra czeska nie jest napełniona gwiazdami to pokazała choćby w starciach eliminacji w meczach z reprezentacją Polski, że tworzą zgrany zespół i dzięki temu są w stanie osiągać dobre wyniki. Z pewnością dla nich dobrym wynikiem na Euro 2024 byłby awans do ćwierćfinału i choć o ten nie będzie łatwo to z pewnością mają na to szanse. Większość zawodników pochodzi z ligi czeskiej, co może właśnie poczynić, że zespół będzie bardziej zgrany.

KADRA Czechów NA EURO 2024

Bramkarze: Matej Kovar , Ales Mandous, Jindrich Stanek;

Obrońcy: Jakub Brabec , Vladimir Coufal , David Doudera, Tomas Holes , David Jurasek, Patrizio Stronati, Martin Vitik, David Zima;

Pomocnicy: Vaclav Cerny, Alex Kral, Ondrej Lingr, Lukas Masopust, Lukas Provod, Lukas Sadilek, Michal Sadilek, Tomas Soucek;

Napastnicy: Adam Hlozek, Tomas Chory, Jan Kuchta, Tomas Cvancara.

EURO 2024: NAJWIĘKSZA GWIAZDA REPREZENTACJI Czech

GWIAZDA: Tomas Soucek

Zawodnik West Hamu United oraz kapitan reprezentacji. Niewątpliwie to właśnie on jest największą gwiazdą w kadrze Czech przede wszystkim też ze względu na to, że gra w jednej z najbardziej wymagających lig jaką jest Premier League. Jest to zawodnik ze środka pola, a więc będzie miał bardzo duży wpływ na grę Czechów podczas Euro 2024. Będzie musiał zadbać, aby Czesi w środku pola mieli przewagę i spokój w budowaniu akcji.

EURO 2024: TRENER REPREZENTACJI Czech

SELEKCJONER: Karel Rada

Czeski piłkarz grający na pozycji obrońcy. Rozegrał w reprezentacji Czech 43 mecze i strzelił 4 gole. Karierę klubową głównie odbywał w czeskiej lidzie, ale miał też przygodę z niemiecką Bundesligą. Selekcjonerem reprezentacji Czech jest już od dłuższego czasu, albowiem od roku 2016. Wydaje się, że buduje dobry projekt, albowiem Czesi z rok do roku potrafią grać dobrze w piłkę i dodatkowo kwalifikować się na wielkie imprezy, a także osiągać tam całkiem przyzwoite sukcesy.

EURO 2024: SZANSE REPREZENTACJI Czech

1.85

CZECHY AWANSUJĄ

betfan

Niewątpliwie grupa, w której zmierzy się reprezentacja Czech jest jak najbardziej osiągalna w ich wykonaniu. Choć oczywiście wydaje się, że Portugalia jest w tej grupie poza zasięgiem i to właśnie oni powinni sięgnąć po pierwsze miejsce, tak sprawa drugiej lokaty jest jak najbardziej otwarta. Wydaje się, że Czesi właśnie z Turkami powalczą o drugą lokatę, a choć Ci po raz kolejny mogą być uważani za czarnego konia turnieju to już wielokrotnie przekonaliśmy się, że niestety to im nie wychodzi. Tutaj wydaje mi się, że również Czesi mogą ich wyprzedzić w grupie i oceniam, że Czesi spokojnie wyjdą z grupy F. Kurs na to jest bardzo dobry i wynosi 1.85 i tak też typuję.

EURO 2024: TERMINARZ MECZÓW Czechów NA ME:

Faza grupowa:

 • 18.06, 21:00: Czechy – Portugalia
 • 22.06, 15:00: AD – Czechy
 • 26.06, 21:00: Czechy – Turcja

MISTRZOSTWA EUROPY: HISTORIA WYSTĘPÓW Czechów NA EURO 2024:

Reprezentacja Czech miała bardzo barwną historię występów podczas mistrzostw Europy. Najpierw świetne rezultaty osiągali jako Czechosłowacja, a od 1996 roku już jako reprezentacja Czech notowali równie dobre wyniki. Od tego czasu meldowali się 7 razy z rzędu na Euro, a teraz będzie to ich ósme Euro. Niewątpliwie choć nie daje się im wielkich szans to spoglądając w historię to właśnie Czechy mogą być niespodziewanym czarnym koniem. Oto jak wyglądały poszczególne mistrzostwa Europy reprezentacji Czech:

 • 1960r. – półfinał jako Czechosłowacja
 • 1976 r. – zwycięzca jako Czechosłowacja
 • 1980 r. – 3 miejsce jako Czechosłowacja
 • 1996 r. – finał (przegrana 1:2 z Niemcami)
 • 2000 r. – faza grupowa (3. miejsce)
 • 2004 r. – półfinał (porażka 0:1 z Grecją)
 • 20008 r. – faza grupowa (3. miejsce)
 • 2012 r. – ćwierćfinał (porażka 0:1 z Portugalią)
 • 2016 r. – faza grupowa (4. miejsce)
 • 2021 r. – ćwierćfinał (porażka 1:2 z Danią)
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!