El. Ligi Konferencji: Akademija Pandev – Lechia Gdańsk. Typy
W czwartek, po bardzo udanych pierwszych meczach dwie polskie drużyny czekają rewanże w kwalifikacjach Ligi Konferencji. Pogoń Szczecin wyjeżdża na Islandię, by zagrać z  KR Reykjavik. Lechia Gdańsk z kolei odwiedzi Macedonię, by zmierzyć się z Akademiją Pandev. Oba nasze kluby przed rewanżami mają całkiem pokaźną zaliczkę, bowiem oba wygrały w poprzedni meczu 4:1. Dziś zapraszam na zapowiedź i typy starcia Lechii Gdańsk z Akademiją Pandev.

El. Ligi Konferencji: Lechia Gdańsk – Akademija Pandev (14.07, 17:00) – zapowiedź i ostatnie wyniki

W czwartek Lechia Gdańsk rozegra rewanżowe spotkanie w eliminacjach do europejskich pucharów. Czwarty klub Ekstraklasy kontynuuje rywalizację o Ligę Konferencji. W pierwszej rundzie eliminacji trafił na Akademiję Pandev – wicemistrza Macedonii Północnej. Sprawdź sylwetkę rywala Lechii Gdańsk w eliminacjach Ligi Konferencji. Lechia Gdańsk prawie do końca sezonu walczyła o czwarte miejsce w polskiej lidze. Pod koniec rozgrywek mogła pozwolić sobie na nieco spokojniejszą grę, dlatego bezbramkowo zremisowała z Pogonią Szczecin i przegrała z Rakowem Częstochowa. Pokazała się dosyć dobrze w przedsezonowych sparingach. Lechia uległa Rakowi 1:2, ale następnie pokonała aż 6:3 Wisłę Płock, a następnie wygrała z Radomiakiem Radom.

Akademija Pandev jest wicemistrzem Macedonii Północnej, a do pierwszego Shkupii straciła aż 12 punktów. Goście czwartkowego meczu nie pokazali się z dobrej strony w przedsezonowych spotkaniach towarzyskich. Przegrali trzy z czterech starć. Udało im się pokonać tylko Cherno More, a ulegli Ballkani, Levski i CSKA 1948 Sofia.

Pierwszy mecz zakończył się tak jak przewidywano, Lechia zwyciężyła. Jednakże raczej mało kto zakładał taką różnicę w końcowym rozrachunku. Tym bardziej, że po przerwaniu w 8 minucie meczu, przez zamieszki kibiców, można było obawiać się walkoweru. Tuż po wznowieniu spotkania Lechia szybko rzuciła się do ataku i zdobyła pierwszego gola już w 17 minucie. Jeszcze w pierwszej połowie dorzucili bramkę drugą w 25′ i trzecią w 39′. Ten wynik pozwolił na lekkie zejście z obrotów gospodarzy, co przełożyło się na lepszą grę gości. W drugiej połowie wynik poprawił w 66′ Paixao (który tym golem zdobył hattricka), a w 81′ honorowego gola zdobył Jokovic.

El. Ligi Konferencji: Lechia Gdańsk – Akademija Pandev (14.07, 17:00) – typy

1.62

FK AKADEMIJA PANDEV

STRZELI GOLA

Pomijając samą kwestię wyniku skupmy się na statystykach. Wcale one nie odzwierciedlają przebiegu spotkania, Akademija Pandev wypracowała 13 sytuacji bramkowych, z których padło osiem strzałów celnych, podczas gdy Lechia przy 15 okazjach jedynie pięć razy oddała strzał w światło bramki. W posiadaniu piłki również była minimalna dysproporcja – 51% do 49%, na korzyść gospodarzy. Biorąc pod uwagę zaangażowanie drużyny z Macedonii, ilość wypracowanych okazji w poprzednim meczu i to, że tym razem będą grali u siebie, to zdecydowanie stawiam tutaj gola Akademiji Pandev.

El. Ligi Konferencji: Lechia Gdańsk – Akademija Pandev (14.07, 17:00) – przewidywane składy

Lechia Gdańsk

Kuciak – Stec, Nalepa, Maloca, Pietrzak – Gajos, Kałuziński, Durmus – Zwoliński, Paixao, Clemens

Akademija Pandev

Jovanovski – Dimov, Iliev, Jokovic,  – Ivanovski, Sharkoski, Tomovski, Mitrovski, Ousman – Gorgijevski, Velinovski

El. Ligi Konferencji: Lechia Gdańsk – Akademija Pandev (14.07, 17:00) – transmisja. Gdzie oglądać?

Mecz Lechii Gdańsk z Akademija Pandev w ramach eliminacji do Ligi Konferencji, odbędzie się 14 lipca 17:00 na Trening Centar Petar Milosevski w Skopje. Transmisję z tego starcia będzie można obejrzeć na platformie Viaplay. Relację live można również śledzić na sport.betfan.pl. Relacja do oglądania znajduje się poniżej: