Ekstraklasa: podsumowanie 7. kolejki

W niedzielę zakończyła się 7. kolejka Ekstraklasy. Wisła Płock utrzymała się na miejscu lidera, choć straciła punkty z Widzewem. Pokaźne zwycięstwo we Wrocławiu odnieśli podopieczni Marka Papszuna. Zapoznaj się z podsumowanie 7. kolejki Ekstraklasy.

Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok 1:1

Wydawało się, że Jagiellonia Białystok nie ma zbyt dużych szans na zwycięstwo w Zabrzu, ale Duma Podlasia zaskoczyła. W pierwszej połowie to ona stworzyła więcej dogodnych sytuacji i wydaje się, że po niej powinna była prowadzić więcej niż 1:0. Tuż przed zejściem do szatni kontrę wykorzystał Jesus Imaz, który uderzeniem między nogami bramkarza, wpisał się na listę strzelców. Druga połowa także mogła się podobać, jak na ekstraklasowy mecz mieliśmy sporo sytuacji. Górnik zdołał wyrównać w 89. minucie. Fantastycznym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Janza. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. Słoweniec ustalił wynik rywalizacji na 1:1.

Widzew Łódź – Wisła Płock 2:1

Widzew po raz kolejny w tym sezonie udowodnił, że jego są znacznie wyższe niż walka o utrzymanie. Klub z Łodzi pokonał lidera – Wisłę Płock 2:1. Na prowadzenie gospodarze wyszli bardzo szybko. Już w piątej minucie wynik rywalizacji otworzył Danielak. W 54. minucie na 2:0 podwyższył Pawłowski i wydawało się, że już nic nie odbierze gospodarzom zwycięstwa. Nafciarzy było stać jedynie na bramkę wyrównującą. W doliczonym czasie gry z rzutu karnego nie pomylił się hiszpański napastnik Davo. Jest on liderem klasyfikacji strzelców z sześcioma bramkami na koncie.

Śląsk Wrocław – Raków Częstochowa 1:4

Na brak bramek nie mogli narzekać kibice zgromadzeni na Tarczyński Arena. Śląsk Wrocław podejmował Raków Częstochowa. Pierwsza połowa nie zapowiadała wielobramkowego meczu. Jedynego gola do przerwy zdobył bowiem Fabian Piasecki. Tuż po wznowieniu gry do siatki trafił Kochergin, ale po kilku minutach odpowiedzieli gospodarze. Kontaktowe trafienie zanotował z rzutu karnego Exposito. Raków podwyższył jednak jeszcze dwukrotnie swoje prowadzenie po bramkach Nowaka i Wdowiaka, zdobywając pewne trzy punkty.

Ekstraklasa: tabela po 7. kolejce

Liderem Ekstraklasy po 7. kolejce pozostała Wisła Płock. Przewaga Nafciarzy nad Legią Warszawa zmniejszyła się jednak do dwóch punktów. Podium uzupełnia Pogoń Szczecin. Na czwartym miejsce znajduje się sensacyjnie Radomiak Radom, a piąty jest Raków Częstochowa. Mistrz Polski mimo zwycięstwa wciąż znajduje się w strefie spadkowej. Lech zajmuje 16. miejsce, za nim jest Miedź Legnica i Lechia Gdańsk.