Ekstraklasa: Podsumowanie 20. kolejki: wyniki, tabela

Ekstraklasa powróciła po zimowej przerwie i od razu przyniosła nam mnóstwo ciekawych spotkań i emocji. Legia Warszawa przełamała złą passę i wygrała na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Lider tabeli, czyli Lech Poznań, zremisował z Cracovią.

Ekstraklasa: Zagłębie Lubin – Legia Warszawa 1:3

Piątkowy wieczór z Ekstraklasą umilił nam mecz Zagłębia Lubin z Legią Warszawa. Mecz w pierwszej połowie był bardzo wyrównany. Legia nie przeważała aż tak, jak można było się tego spodziewać. Byliśmy świadkami wyrównanego meczu, gdy nagle w 40. minucie to Maciej Rosołek zdobył bramkę, wyprowadzając Legię na prowadzenie. W doliczonym czasie pierwszej połowy bramkę samobójczą zdobył Bartosz Kopacz i w ten sposób mieliśmy już 2:0 dla Wojskowych. Wynik z pewnością nie oddawał wizualnego wrażenia w spotkaniu, ponieważ to Miedziowi oddali więcej celnych strzałów w pierwszej odsłonie.

Druga połowa rozpoczęła się od szybkiej bramki Patryka Szysza. Następnie, to Zagłębie Lubin ponownie zdominowało mecz i próbowało za wszelką cenę wyrównać stan meczu. Ostatecznie jednak to Paweł Wszołek dobił Miedzowych pod koniec spotkania i to Legia mogła cieszyć się ze zdobycia trzech punktów na boisku w Lubinie.

Ekstraklasa: Piast Gliwice – Pogoń Szczecin 0:2

Kibice z Poznania i Częstochowy z pewnością liczyli na bardzo trudne spotkanie dla Portowców i ewentualną utratę punktów. Pierwsza odsłona tego meczu nie przyniosła nam zbyt wiele emocji. Byliśmy świadkami zaledwie dwóch strzałów celnych z obu stron. Prawdziwe emocje rozpoczęły się dopiero w drugiej połowie, kiedy to Portowcy w 60. minucie zdobyli bramkę za sprawą strzału Kamila Grosickiego. Piast atakował, tworzył sobie sytuacje, jednak to Pogoń była w stanie podwyższyć rezultat na 2:0 i wywieź trzy punkty z Gliwic.

Ekstraklasa: Cracovia – Lech Poznań 3:3

Na koniec nie mogło zabraknąć oczywiście meczu lidera Ekstraklasy z Cracovią. Lech Poznań przystępował do spotkania w roli faworyta, a kibice z pewnością oczekiwali, że Kolejorz zdobędzie w tym meczu zgodowym trzy oczka. Na początek to Michał Rakoczy popisał się fenomenalnym strzałem i to Pasy objęły prowadzenie. Do przerwy wyrównał Joao Amaral i mieliśmy wynik remisowy.

Po przerwie to Lech Poznań zdecydowanie przycisnął Cracovię. Amaral fenomenalnie zagrał do Kamińskiego, a ten pewnie zamienił sytuację na bramkę. 20 minut później Portugalczyk dołożył kolejną bramkę. Kiedy wydawało się, że jest już po meczu, wtedy Jakub Myszor dał nadzieję Pasom, strzelając bramkę na 2:3. Gospodarze zdołali wyrównać wynik spotkania w doliczonym czasie gry. Ależ mecz przy Kałuży, ależ emocje! Pięknie rozpoczyna się nowa runda.

Ekstraklasa: Wszystkie wyniki 20. kolejki

Bruk-Bet Termalica – Jagiellonia Białystok 2:1
Zagłębie Lubin – Legia Warszawa 1:3
Stal Mielec – Górnik Zabrze 1:2
Piast Gliwice – Pogoń Szczecin 0:2
Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław 2:0
Warta Poznań – Górnik Łęczna 1:1
Raków Częstochowa – Wisła Kraków 2:0