Ekstraklasa: podsumowanie 31. kolejki

Zakończyła się 31. kolejka Ekstraklasy. Wciąż nie wyklarowała się sytuacja w strefie spadkowej. Każdej z drużyn zostały trzy mecze do końca sezonu, a wciąż jeszcze osiem zespołów ma szansę na spadek. Zapraszam na podsumowanie minionej kolejki polskiej ligi.

Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław 1:1

To był naprawdę dobry mecz Jagiellonii Białystok, która moim zdaniem oddała dwa punkty rywalowi. Jaga już od początku wyglądała lepiej niż rywale. Stwarzała więcej sytuacji, ale nie potrafiła ich wykorzystać. Śląsk zdołał raz na jakiś czas wyprowadzić ataki, ale nic z nich nie wynikało. Do przerwy byliśmy świadkami bezbramkowego remisu. Zdecydowanie ciekawiej było w drugiej połowie. Już kilka chwil po wznowieniu gry do siatki trafił Marc Gual, który wykorzystał podanie Diego Carioci. Ten duet zdecydowanie ułatwił Jagiellonii walkę o utrzymanie i robi dużą różnicę w drużynie trenera Nowaka. Dla Hiszpana jest to trzeci gol w piątym meczu Ekstraklasy. Gospodarze nie potrafili dobić rywala, co zemściło się pod koniec rywalizacji. Na boisko źle wprowadził się rezerwowy – Paweł Olszewski, który popełnił błąd, a Pazdan chcąc zablokować bardzo groźne podanie, umieścił piłkę we własnej bramce. Końcowy wynik to 1:1.

Ekstraklasa: Stal Mielec – Legia Warszawa 2:1

Stal Mielec niespodziewanie wygrała z Legią Warszawa i po dziewięciu kolejkach z rzędu bez zwycięstwa, zdobyła komplet punktów. Na prowadzenie wyszła już w piątej minucie, kiedy to do siatki trafił Getinger. Po pół godzinie gry wyrównał Wszołek, ale gospodarze momentalnie odpowiedzieli i za sprawą Kasperkiewicza odzyskali prowadzenie. W drugiej połowie działo się zdecydowanie mniej. Gospodarze skupiali się na obronie wyniku, a mistrz Polski nie wykorzystał swoich nielicznych okazji i drugi raz w tym sezonie przegrał ze Stalą Mielec.

Ekstraklasa: Termalica – Wisła Płock 1:0

Termalica nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i będzie walczyć o utrzymanie. Wygrała bowiem z Wisłą Płock 1:0. W pierwszej połowie rywalizacja była wyrównana, ale działo się niewiele, dlatego do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis. Po wznowieniu gry obie drużyny prezentowały się lepiej. Wydawało się, że lekką przewagę ma Wisła Płock, ale to Termalica za sprawą Poznara strzeliła jedyną bramkę i wygrała mecz.

Ekstraklasa: tabela po 31. kolejce

Raków i Lech z racji gry w finale Pucharu Polski, rozegrały 31. kolejkę Ekstraklasy wcześniej. Obie drużyny wygrały swoje starcia, dlatego Raków jest pierwszy, a Kolejorz z taką samą ilością punktów plasuje się na drugim miejscu. Trzy oczka do tych zespołów traci Pogoń Szczecin. Na czwartym miejscu plasuje się Pogoń, która ma dziewięć punktów przewagi nad Lechią Gdańsk i dwanaście nad Piastem Gliwice. Ciekawie wygląda walka o utrzymanie. Na ostatniej pozycji jest Górnik Łęczna z 27. punktami. Dalej Termalica i Wisła Kraków, które mają na koncie 30 punktów. Na chwilę oddechu nie mogą sobie pozwolić Zagłębie Lubin i Śląsk Wrocław, ponieważ mają kolejno 2 i 3 oczka przewagi nad strefą spadkową.