Pobierz aplikację betfan na telefon
Cisse nie żartuje. Pragnie wrócić do Ligue 1, by dobić do 100 goli

Djibril Cisse swoją profesjonalną karierę zakończył już jakiś czas temu, jednak planuje wrócić do zawodowego futbolu. I to na najwyższym poziomie, bo chce znowu grać w Ligue 1. Powód? Dobić do 100 goli w najwyższej klasie rozgrywkowej we Francji.

TO PRZEŚLADUJE CISSE

Często piłkarze mówią, że nie zwracają uwagi na rekordy. Że liczy się tylko dobro drużyny i tak naprawdę mało który zawodnik liczy, ile strzelił goli w danej drużynie czy lidze. Cisse należy jednak do tego wąskiego grona, które dba o swoje statystyki. Nie podoba mu się jednak to, że w Ligue 1 strzelił „tylko” 96 goli. Chce to zmienić, dlatego jego celem jest podpisanie kontraktu z francuską drużyną, która występuje na tym poziomie, tak by on mógł jeszcze strzelić co najmniej cztery.

Takie sytuacje zdarzają się rzadko w futbolu. Ale – patrząc z perspektywy piłkarza – czemu by nie spróbować? – Prześladuje mnie ta bariera stu bramek. Chcę je zdobyć, jestem nawet gotów grać za darmo. Potrzebuję tylko dwóch, trzech miesięcy, by ten cel osiągnąć. Na razie nie prowadzę zaawansowanych rozmów z żadnym klubem, ale mam nadzieję, że to się zmieni  – przekonuje Cisse, który niebawem będzie miał już 39 lat.

MARKETINGOWY STRZAŁ W DZIESIĄTĘ

Dla klubu z dolnych rejonów tabeli Ligue 1 transfer Cisse byłby strzałem w dziesiątkę. 41-krotny reprezentant Francji mógłby wypromować taki zespół, ponadto potrafiłby przez kilka miesięcy naprawdę sporo przekazać młodym piłkarzom. No i nie zapominajmy, że ma w swoim CV takie kluby jak Liverpool, Olympique Marsylia, Panathinaikos czy AJ Auxerre, gdzie grał fantastycznie. Na pewno nie zapomniał, jak grać w piłkę i z pewnością w przeciągu całego sezonu mógłby te cztery gole strzelić. A czy wystarczyłyby mu 2-3 miesiące? Kto wie, może i tak, bo widać, że jest bardzo zdeterminowany.

Trzymamy kciuki za to, by Cisse znalazł zatrudnienie w Ligue 1. Może skusi się na niego St. Etienne? Albo Metz lub Dijon? Albo Angers? Te ekipy w tym sezonie zdobyły mało bramek, więc doświadczony napastnik, który podszkoliłby młodzież mógłby się im przydać.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!