Davis Cup 2021: Rosja pokonuje Chorwację i wygrywa turniej

Dobiegły końca rozgrywki Davis Cup 2021. W finałowym meczu Rosjanie pewnie pokonali Chorwatów i zapewnili sobie tegoroczny triumf w najbardziej prestiżowych rozgrywkach drużynowych w tenisie.

Davis Cup 2021: Rublow lepszy od Gojo w pierwszym meczu

Przepaść rankingowa pomiędzy Andriejem Rublowem a Borną Gojo jest ogromna. Zdecydowanie nie było tego widać dzisiaj na korcie w Madrycie. Jak dobrze wiemy, Davis Cup i rywalizacja drużynowa rządzą się swoimi prawami, dlatego można było upatrywać jakieś szanse dla Chorwata. Gra była bardzo wyrównana, jednak w pierwszym secie w siódmym gemie to Rublow przełamał rywala i wyszedł na pierwsze prowadzenie w meczu, które ze spokojem utrzymał do końca pierwszej partii.

Drugi również był bardzo wyrównany. Borna Gojo imponował przygotowaniem do meczu i swoją grą, jednak to nie wystarczyło żeby ograć Rublowa. W drugim secie o wyniku musiał zadecydować tie break. Rosjanin okazał się w nim minimalnie lepszy i zdobył pierwszy punkt dla Rosyjskiej Federacji Tenisowej w meczu finałowym.

Davis Cup 2021: Miedwiediew pokonuje Cilicia

Drugi mecz singlowy na papierze gładko powinien wygrać Daniił Miedwiediew, jednak podobnie jak w pierwszym spotkaniu, byliśmy świadkami ogromnych emocji, zwłaszcza w pierwszym secie. Pierwsza partia była bardzo wyrównana. Obaj zawodnicy mieli swoje szanse na przełamanie rywala, jednak żaden z nich jej nie wykorzystał. Ostatecznie o wyniku pierwszej partii musiał zdecydować tie break. Rosjanin, który był naturalnie faworytem meczu, przegrywał w tej tenisowej dogrywce już 2-4, więc sytuacja nie była zbyt korzystna dla Miedwiediewa. Daniił jednak potrafił poradzić sobie z tym problemem i set zakończył się wynikiem 9-7 dla Rosjanina.

Drugi set to już zdecydowanie inne oblicze tego meczu. Miedwiediew szybko złamał Chorwata i wyszedł na przewagę prowadzenia. Na koniec partii dołożył jeszcze jedno przełamanie i set zakończył się gładkim zwycięstwem Rosjanina 6:2. W ten oto sposób Rosja wywalczyła tegoroczne trofeum Davis Cup, czyli najbardziej prestiżowy puchar zawodów drużynowych w tenisie.

Debel był już tak naprawdę tylko zakończeniem turnieju i przyjacielskim spotkaniem, które nie miało żadnego wpływu na wynik końcowy rywalizacji finałowej

Davis Cup 2021: Podsumowanie

Podsumowując tegoroczne finały Davis Cup trzeba koniecznie wspomnieć o tym, że lekka zmiana formatu i organizacji 2 lata temu przyniosła efekty i byliśmy świadkami naprawdę ciekawych zawodów przez praktycznie dwa tygodnie. Hala tenisowa w Madrycie wypełniana została regularnie kibicami. Spotkanie 40-letniego Feliciano Lopeza z Andriejem Rublowem i wygrana Hiszpana była wręcz nieprawdopodobna. Emocje związane z Davis Cup na pewno przyciągną w kolejnych latach na kort i przed telewizory jeszcze większe rzesze kibiców.