Clippers w finale zachodu! GAME 7 Nets- Bucks. NBA playoffs

Zapraszam na podsumowanie kolejnego dnia NBA playoffs. Znamy finał zachodu, a na wschodzie mamy dwa starcia „win or go home”!

Podsumowanie: Phila wyrównuje, Utah Jazz za burtą

LA Clippers- Utah Jazz (131:119) [4:2]

Los Angeles Clippers wygrali czwarty mecz z rzędu z Utah Jazz i awansowali do finału konferencji zachodniej. Ze stanu 2:0 doprowadzili do 4:2. W finale konferencji czekają już na nich Phoenix Suns, które wyeliminowało Denver Nuggets sweepem 4:0. W szóstym meczu pomiędzy LA Clippers a Utah Jazz padł wynik 131:119. Po pierwszej połowie meczu wszystko wskazywało na wyrównanie serii i siódmy mecz w Utah. Na trzecią kwartę koszykarze Clippers słynący głównie z „niedojechania” mentalnego niespodziewanie odmienili mecz w pozytywny dla siebie sposób. W końcu po pierwszej połowie było 72:50 dla Jazz. Drugą połowę Clippers wygrali 81:47. Kolejny już raz zawiedli zmiennicy Utah (nie licząc oczywiście Jordana Clarksona). Niespodziewanym bohaterem meczu został Terance Mann, który zdobył 39 punktów.

Atlanta Hawks- Philadelphia 76ers (99:104) [3:3]

Kolejny bardzo bliski mecz, tym razem wygrany przez Philadelphię. Atlanta straciła świetną okazję na zakończenie serii u siebie. Teraz decydujący mecz o awans do finałów konferencji wschodniej odbędzie się w Filadelfii, jednak Atlanta dwukrotnie podczas tej serii pokazała, że potrafi tam wygrywać. Tobias Harris i Seth Curry rzucili po 24 punkty, Joel Embiid dołożył do tego swoje 22 punkty i 13 zbiórek. Po stronie przegranych kolejny już raz najlepszy był Trae Young, który zdobył 34 punkty i rozdał 12 asyst. Po wygranej 76ers na wschodzie o wejście do finałów konferencji NBA playoffs mamy dwa spotkania 'Win or go home”, które zadecydują kto w nich zagra.

Brooklyn Nets- Milwaukee Bucks 20.06 (2:30) [3:3] NBA playoffs

Przed nami jakże emocjonujący siódmy mecz w serii pomiędzy Nets a Bucks w NBA playoffs. GAME 7 nazywany jako”win or go home”, czyli wygraj lub wracaj do domu, odbędzie się na Brooklynie. Jest to o tyle ciekawy aspekt, iż w tej serii za każdym razem wygrywali gospodarze. Przez ostatnie lata, gdy w lidze dominowali Golden State Warriors Klay Thompson i Stephen Curry w duecie dominowali NBA. W tej jakże emocjonującej serii powstał drugi taki duet. Giannis Antetokoumpo i Kris Middleton to takie „Two man army”. Po drugiej stronie w Brooklyn Nets mamy byłego MVP ligi, fenomenalnego Kevina Duranta oraz również byłego MVP NBA Jamesa Hardena. Z powodu skręcenia kostki na parkiet kolejny raz nie wybiegnie Kyrie Irving. Dla każdego fana koszykówki, który może sobie pozwoli na zarwanie weekendowej nocy pozycja obowiązkowa. Transmisja odbędzie się na Canal+ Sport.