Pobierz aplikację betfan na telefon
Cionek zostaje we Włoszech. Wybrał nowy klub

Thiago Cionek oficjalnie został zaprezentowany jako nowy zawodnik drugoligowej włoskiej Regginy. Reprezentant Polski podpisał kontrakt do 2023 roku.

CIONEK ŻEGNA SIĘ Z SERIE A

Do Włoch piłkarz przeniósł się w 2012 roku, kiedy to trafił z Jagiellonii Białystok do Padovy. Później przeniósł się do Modeny. Obrońca zadebiutował w Serie A w barwach Palermo, gdzie spędził dwa lata, a ostatnie trzy sezony 34-latek grał w SPAL, które w ubiegłym sezonie spadło z ligi. Cionek nie przedłużył kontraktu z klubem. Po słabym sezonie niestety nikt na poziomie Serie A nie skusił się na usługi urodzonego w Brazylii piłkarza. Ten ostatecznie zdecydował na przenosiny do Regginy, beniaminka drugiej klasy rozgrywekowej we Włoszech. Najbliższy sezon będzie dla niego dziesiątym spędzonym na Półwyspie Apenińskim, a Reggina – piątym włoskim klubem w karierze zawodnika.

REGGINA OSTATNIM KLUBEM?

Piątym, ale również prawdopodobnie ostatnim. Jeśli Cionek wypełni kontrakt do końca, będzie miał już 37 lat. Bardzo możliwe, że po okresie w Regginie reprezentant Polski zakończy swoją przygodę na boiskach piłkarskich.

Thiago Cionek na włoskich boiskach rozegrał już 253 mecze. Był także uczestnikiem Euro 2016 oraz mistrzostw świata w 2018 roku, a w biało-czerwonych barwach wystąpił 21 razy. Teraz spróbuje swoich sił we włoskim drugoligowcu, gdzie z pewnością cenią jego wieloletnie doświadczenie w Serie A.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!