Cionek zostaje we Włoszech. Wybrał nowy klub

Thiago Cionek oficjalnie został zaprezentowany jako nowy zawodnik drugoligowej włoskiej Regginy. Reprezentant Polski podpisał kontrakt do 2023 roku.

CIONEK ŻEGNA SIĘ Z SERIE A

Do Włoch piłkarz przeniósł się w 2012 roku, kiedy to trafił z Jagiellonii Białystok do Padovy. Później przeniósł się do Modeny. Obrońca zadebiutował w Serie A w barwach Palermo, gdzie spędził dwa lata, a ostatnie trzy sezony 34-latek grał w SPAL, które w ubiegłym sezonie spadło z ligi. Cionek nie przedłużył kontraktu z klubem. Po słabym sezonie niestety nikt na poziomie Serie A nie skusił się na usługi urodzonego w Brazylii piłkarza. Ten ostatecznie zdecydował na przenosiny do Regginy, beniaminka drugiej klasy rozgrywekowej we Włoszech. Najbliższy sezon będzie dla niego dziesiątym spędzonym na Półwyspie Apenińskim, a Reggina – piątym włoskim klubem w karierze zawodnika.

REGGINA OSTATNIM KLUBEM?

Piątym, ale również prawdopodobnie ostatnim. Jeśli Cionek wypełni kontrakt do końca, będzie miał już 37 lat. Bardzo możliwe, że po okresie w Regginie reprezentant Polski zakończy swoją przygodę na boiskach piłkarskich.

Thiago Cionek na włoskich boiskach rozegrał już 253 mecze. Był także uczestnikiem Euro 2016 oraz mistrzostw świata w 2018 roku, a w biało-czerwonych barwach wystąpił 21 razy. Teraz spróbuje swoich sił we włoskim drugoligowcu, gdzie z pewnością cenią jego wieloletnie doświadczenie w Serie A.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!