Pobierz aplikację betfan na telefon
Chelsea i Manchester City wycofują się z Superligi

Jak informuje BBC Chelsea wycofała się z Superligi. Według brytyjskich mediów do The Blues dołączyło także Manchester City. Czy jest to początek końca rozgrywek, które wzbudziły tak wielkie kontrowersje?

  • Chelsea przygotowuje dokumenty do wycofania się z Superligi
  • Za śladami The Blues ma pójść także Manchester City
  • Czy to początek końca Superligi?

Rezygnacja Chelsea

Niedawno do życia została powołana Superliga, o czym wspominaliśmy tutaj. Nowe rozgrywki wywołały w świecie futbolu spore kontrowersje. Pomysł nie spodobał się wielu klubom, piłkarzom, a także kibicom. Jednymi z głównym argumentów przeciwników Superligi miało być tworzenie się coraz większych różnic między bogatymi a mniej zamożnymi klubami oraz niszczenie piękna piłki nożnej, w której to niejednokrotnie słabsze zespoły pokonywały faworytów. Jak podało BBC Chelsea jako pierwsza wycofała się z rozgrywek, których szefem jest Florentino Perez. Przed siedzibą klubu zebrało się mnóstwo sympatyków The Blues, którzy niewątpliwie mieli duży wpływ na decyzję działaczy.

Manchester City poszedł w ślady Chelsea

Kolejnym klubem, który ma wycofać się z Superligi jest Manchester City. Jak podał jeden z dziennikarzy The Sun, Obywatele nie chcą być już częścią nowego projektu. Sam Pep Guardiola bardzo negatywnie wyrażał się o tych rozgrywkach. Jeszcze dzisiaj ma dojść do spotkania wszystkich 12 dotychczasowych założycieli Superligi. Według mediów niedługo w ślady angielskich klubów pójdą Atletico Madryt oraz Barcelona.

Aktualizacja:
Manchester City wydało oficjalne oświadczenie w którym potwierdza, że wycofuje się z Superligi:

Według Florentino Pereza Superliga została stworzona po to, aby uratować największe kluby przed bankructwem. Nowe rozgrywki wywołały ogromną burzę w świecie futbolu.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!