Bundesliga: hat-trick Lewego, Byki pokonane przez Wilki

W niedzielę zakończyła się trzecia kolejka Bundesligi. Robert Lewandowski strzelił w niej hat-tricka, a Wolfsburg wygrał swój trzeci mecz z rzędu i jest liderem. Zapraszam na podsumowanie ligi niemieckiej.

Bundesliga: Borussia Dortmund – Hoffenheim 3:2

W pierwszej połowie przeważała Borussia Dortmund, ale to Hoffenheim miał najlepszą okazję, aby wyjść na prowadzenie. Andrej Kramaric główkował jednak tylko w słupek. Bramek doczekaliśmy się dopiero po przerwie. W 49. minucie uderzeniem z szesnastego metra bramkarza pokonał Bellingham. Uderzeniem na dłuższy słupek odpowiedział Baumgartner i znowu mieliśmy remis.

W 69. minucie ładnie z woleja przymierzył Bellingham, ale Borussia dała się zaskoczyć w 90. minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego przedłużył Akpoguma, a piłkę do bramki wbił Dabbur. Trzy punkty gospodarzom uratował w doliczonym czasie gry Erling Haaland.

Skrót meczu Borussia Dortmund – Hoffenheim:

Bayern Monachium – Hertha Berlin 5:0

Bayern Monachium był bezlitosny dla Herthy Berlin. Strzelanie już w szóstej minucie rozpoczął Thomas Muller. Na 2:0 w 35. minucie podwyższył Robert Lewandowski, który uderzeniem głową pokonał bezradnego Schwolowa.

Więcej bramek obejrzeliśmy w drugiej części meczu. W 49. minucie kolejną pierwszą ligową bramkę w tym sezonie zdobył młody talent Bayernu – Jamal Musiala. 18-latek uderzeniem z pola karnego w kierunku dalszego słupka nie dał żadnych szans bramkarzowi. W 70. minucie gola numer 300 dla Bayernu Monachium. Polak otrzymał podanie od Sane i umieścił piłkę w pustej bramce. Robert wynik meczu ustalił w 84. minucie, kompletując hat-tricka.

Skrót meczu Bayern Monachium – Hertha Berlin:

Bundesliga: Wolfsburg – RB Lipsk 1:0

W hicie 3. kolejki Bundesligi Wolfsburg podejmował wicemistrza Niemiec – RB Lipsk. Obejrzeliśmy w nim tylko jedną bramkę. W pierwszej połowie przeważali piłkarze RB Lipsk. Byki stworzyły sobie dwie groźne okazje, ale nic z tego nie wynikło. W drugiej połowie to ponownie goście przeważali, ale gospodarze wykorzystali swoją okazję. Niefortunnie przy dośrodkowaniu interweniował Gulacsi i piłkę w bramce umieścił Roussillon. Później doskonałą sytuację sam na sam zmarnował Weghorst. Na szczęście dla Wilków utrzymali prowadzenie a okazja Holendra się nie zemściła.

Bundesliga: tabela po 3. kolejce

Liderem po trzeciej kolejce Bundesligi jest Wolfsburg, który jako jedyny ma na swoim koncie trzy zwycięstwa. Wilki mają dwa punkty przewagi nad Bayerem Leverkusen, Bayernem Monachium oraz Freiburgiem.

Bundesliga: klasyfikacja strzelców po 3. kolejce

Za nami dopiero 3. kolejka Bundesligi, a Robert Lewandowski jest na czele klasyfikacji strzelców mając na koncie pięć bramek. Za Polakiem z trzema trafieniami są Taiwo Awoniyi oraz Erling Haaland.