Świetny mecz Lewandowskiego, Legia ma nowego trenera – piłkarskie podsumowanie #8

Rober Lewandowski rozegrał świetny mecz, a Barcelona wygrała z PSG 3:2. Borussia Dortmund przegrała na własne życzenie w Madrycie z Atletico. Legia Warszawa zwolniła Kostę Runjaica. Posadę po Niemcu objął Goncalo Feio. Zapraszamy na piłkarskie podsumowanie ostatnich dni!

Świetny mecz Lewandowskiego, Legia ma nowego trenera - piłkarskie podsumowanie #8

Słaby Mbappe, świetny Lewy! Barca triumfuje!

Zero celnych uderzeń, ani jednej asysty, tylko 25% wygranych pojedynków i piłka stracona aż 13 razy… to nie był dzień Kyliana Mbappe, ponieważ dokładnie tak jak przed chwilą zostało napisane, wyglądają jego statystyki z wczorajszego spotkania z FC Barceloną! Mecz zakończył się wygraną Dumy Katalonii, która w pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu odniosła bardzo ważna wygrana w meczu wyjazdowym! Udział  w meczu wziął oczywiście Robert Lewandowski, który rozegrał pełne 90 minut, ale niestety gola nie zdobył. W obronie zagrał za to Pau Cubarsi, który w wieku 17 lat i 79 dni stał się najmłodszym obrońcą w historii, który zagrał w ćwierćfinale Ligi Mistrzów! Xavi postawił również na Lamie Yamala, a jak podała OPTA stał się on najmłodszym skrzydłowym, który kiedykolwiek zagrał w ćwierćfinale. Miał dokładnie 16 lat i 272 dni!  Z kolei po stronie gospodarzy pojawił się Ousmane Dembele, były zawodnik klubu z Katalonii, który zaprezentował się zdecydowanie lepiej.

Przechodząc do samego meczu bramka Raphini z 37 minuty otworzyła wynik! Udział przy tym golu miał Cubarsi, który swoim przeszywającym podaniem ze środka pola umożliwił przeprowadzenie szybkiego ataku. Do wyrównania już po zmianie stron doprowadził wspomniany już Dembele cudownym uderzeniem. Było to pierwsze trafienie Francuskiego zawodnika w 2024 roku i od razu przeciwko byłemu klubowi! Minęło kilka sekund, a Vitinha dał prowadzenie! Xavi nie powiedział jednak ostatniego słowa i już po godnie gry wprowadził na boisko Pedriego, który już po minucie cieszył się z asysty przy golu trafieniu Raphini dającego wyrównania. Było to pierwszy mecz Pedriego od czasu ostatniej kontuzji. Hiszpański trener miał nosa również co do wprowadzenia na boisko Christensena, gdyż w 76 wszedł na boisko a w 77 zdobył zwycięskiego gola! Rewanż w Barcelonie będzie niezwykle interesujący. Mecz ten oglądał również sam Ronaldinho, legenda piłki nożnej i były zawodnik PSG jak i FC Barcelony! Przed meczem przywitał się między innymi z Kylianem Mbappe! A co do zbijania piątek i przywitania to obaj trenerze przed meczem bardzo serdecznie się przywitali! Ciekawy obrazem miał miejsce jeszcze podczas odgrywania hymnu Champions League, gdyż młodszy brat Kyliana wraz z kontuzjowanym Kimpembe chwycili na megafon i podeszli do kibiców kierować dopingiem.

Atletico Madryt ograło Borussię Dortmund!

W drugim ćwierćfinale na emocje także narzekać nie mogliśmy! Tam Atletico Madryt przed własna publicznością podejmowało Borussię Dortmund! Wygrali 2 do 1, ale w takim wyniku jest wielka zasługa nie piłkarzy Diego Simeone ale samym zawodników BVB! Bramkarz Kobel już w 4 minucie podał fatalnie do kolegi, on także się pogubił i posłał kolejne niecelne podanie, które padło łupem De Paula, który okazje zamienił na bramkę. Tak szybkie trafienie ustawiło ten mecz! Gospodarze starali się o kolejne trafienie i znów pomogli im w tym rywale. Kolejny raz pogubili się w defensywie, na własne życzenie stracili piłkę, a Samuel Lino zdobył gola na 2 do 0! Kontakt w 81 minucie dał Sebastien Haller, co poprawia sytuację BVB przed spotkaniem rewanżowym, które odbędzie się na ich własnym stadionie!

Złe informacje dla kibiców Bayernu Monachium

Mamy także złe informacje dla kibiców Bayernu Monachium przed rewanżowym meczem z Arsenalem! Udziału w nim nie weźmie Serge Gnabry, który w pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu z Kanonierami doznał urazu. Dokładnie doszło do naciągnięcie mięśnia, co wyklucza Niemca na około 2 być może nawet 3 tygodnie. W tym sezonie Gbanry co chwila boryka się z kontuzjami! Z ostatniej wyleczył się na początku marca i minutę rozegrał z Lazio. Po nieco ponad miesiącu znów przydarzył mu się uraz, który wyklucza go z gry!