Pobierz aplikację betfan na telefon
Baraże Championship. Kto zagra na Wembley?

Już w sobotę rozpoczną się rewanżowe mecze barażowe Championship o Premier League. Zwycięzcy swoich dwumeczów zagrają decydujący pojedynek na stadionie Wembley o to kto ostatecznie awansuje. Przed barażami pojawił się artykuł zapowiadający baraże.

Baraże Championship: Podsumowanie pierwszych spotkań

Pierwsze spotkania odbyły się 17 maja. Bournemouth wygrało, wtedy u siebie z Brentford 1:0 po bramce Arnauta Danjumy. Takim samym wynikiem zakończyło się drugie spotkanie walijska Swansea wygrała na wyjeździe 0:1 z Barnsley, w którym całe spotkanie rozegrał Michał Helik. Bramkę strzelił Andre Ayew. Była to trzecia porażka Barnsley ze Swansea do zera w tym sezonie.

Brentford- Bournemouth 22.05 (13:30)

Powiedzieć, że początkowo faworytem do awansu było Brentford to za mało. Brentford uważane było za zespół, który ma największe szanse na wygranie tych baraży i awans do Premier League. Niepokoić kibiców może także gorsza forma Ivana Toneya. Anglik potrafił w 12 meczach z rzędu strzelić 12 goli. Został królem strzelców Championship z 31. bramkami, dokładając do tego 10 asyst. Mówiło się o transferze tego zawodnika do Premier League po sezonie. Od tamtego momentu zdobył tylko 3 bramki w 10 spotkaniach. Wisienki za to chcą już po jednym sezonie wrócić do najlepszej ligi świata. Zachowali trzon składu i moim zdaniem powinni awansować do finału na Wembley. Ktokolwiek awansuje to będzie faworytem do wygrania całych baraży.

Mój typ na to spotkanie: remis lub zwycięstwo Bournemouth- kurs 1.78 w BETFAN.

Swansea- Barnsley 22.05 (19:30)

Dwa mecze w sezonie zasadniczym i pierwsze w barażach między tymi klubami za nami. Bilans? 3 zwycięstwa Swansea, 5:0 w bramkach. Czy rewelacja tego sezonu Championship jest w stanie odwrócić losy tego spotkania? Może uda się to za sprawą Michała Helika, który został wybrany najlepszym graczem Barnsley w tym sezonie. Moim zdaniem piąte miejsce to i tak bardzo dużo jak na taki klub jak Barnsley i nawet jeśli odpadną to mogą zaliczyć ten sezon do udanych. Swansea chciała by w końcu wrócić po 3. latach do Premier League, aby Walia znowu miała swojego reprezentanta w tych rozgrywkach.

Mój typ na to spotkanie: Zwycięstwo Swansea- kurs 2.73 w BETAN.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!