Pobierz aplikację betfan na telefon
Championship: Zapowiedź baraży do Premier League analiza, transmisja 17.05

17. maja zaczynają się baraże do Premier League pomiędzy drużynami, które zakończyły sezon w Championship na miejscach 3-6. Drużyna z trzeciego (Brentford) miejsca zagra z tą z szóstego (Bournemouth) a ta z czwartego (Swansea) z tą z piątego (Barnsley).

Bournemouth- Brentford 17.05 (19:00)

Pierwszy mecz rozpocznie się w poniedziałek o godzinie 19:00. Wisienki po serii sześciu zwycięstw z rzędu przegrały ostatnie trzy spotkania kończąc sezon na szóstym miejscu. Należy pamiętać, że jest to drużyna, która w zeszłym sezonie spadła z Premier League i na pewno chciałaby jak najszybciej wrócić na najwyższy szczebel rozgrywkowy. Brentford to za to drużyna, która w zeszłym roku próbowała dostać się przez baraże do Premier League , ale przegrała 0:1 z Fulham. Moim zdaniem zwycięzca tego pojedynku powinien sobie poradzić również w meczu decydującym na Wembley i awansować do Premiership. W trakcie sezonu oba mecze wygrało Brentford. Najpierw u siebie 2:1 a później na wyjeździe 0:1.

Barnsley- Swansea 17.05 (21:15)

Barnsley z Michałem Helikiem w składzie przez większość sezonu grało tak jak wszyscy przewidywali, czyli jak typowy zespół ze środka tabeli i takie miejsce też zajmowali. Jednak o 14 lutego zaliczyli serię 10. meczów bez porażki z tylko jednym remisem. Podobną formę utrzymali już do końca sezonu i zostali jedną z największych pozytywnych niespodzianek. Swansea spadła do Championship dokładnie 3 lata temu i w końcu będzie miała możliwość wywalczenia sobie powrotu do Premier League. W trakcie sezonu Swansea 2 razy wygrała z Barnsley wynikiem 2:0, choć było to jeszcze przed osiągnięciem tej świetnej formy przez Barnsley.

Baraże Championship: pozostałe informacje

Mecze odbywają się w formule mecz i rewanż, a decydujące starcie pomiędzy wygranymi odbędzie się na Wembley. Rewanże odbędą się 22 maja. Oba dzisiejsze spotkania będzie można obejrzeć na kanale Eleven Sports 3.

W zeszłym roku z baraży do Premier League awansował Fulham, które w tym sezonie z niego spadnie i wróci do Championship.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!